Zavrieť

Porady

Preprava tovaru - zahraničná FA - miesto dodania SR

Asi zadávam zase novú tému, ale súrne potrebujem zistiť, ako zaúčtovať FA z Maďarskej republiky za prepravu. Miestom dodania je SR. Dátum zdan. plnenia je 25.8.2006. Zisťovala som si a vraj je to § 69 ods 2 až 9 zákona o DPH t.j. riadky 09 a 10 daň. priznania. Ja robím účtovníctvo na programe Pohoda, mal už niekto skúsenosti s účtovaním podobnej FA?
Zaúčtovala som to ako službu v cudzej mene a v interných dokladoch som zadala DDsluž, pretože mi v Pohode povedali, že priamo cez FA sa to zadať nedá. Ale do riadkov 9 a 10 mi to nezapisuje ? Ako mám postupovať, ako pri samozdanení, alebo je postup iný ?
Ďakujem za rýchle odpovede, potrebujem to veľmi súrne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no treba sa riadiť asi dph v maďarsku ale asi platí to čo u nás to jest preprava podľa paragrafu 16 ods 1 a samozdaníte to podľa paragrafu 69 ods 4 a ja v pohode ak sa mám priznať dph ani nerobím lebo by mi to vyšlo úplne inak ako reálne to mám pocit nemajú ešte dotiahnuté tie funkcie

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    Ďakujem za odpoveď, s tým samozdanením, je to asi dobre.
    Dúfam, že som to urobila správne. Zaúčtovala som zaraničnú faktúru za prepravu a následne so v Pohode urobila samozdanenie s udaním členenia DPH DDsluž a PD služ. Tým pádom mám v riadku 9 a 10 povinnosť zo zahraničnej Fa a v riadku 15 daň. priznania odpočet.
    Overovala som to v Pohode, malo by to byť správne, ale budem rada, ak sa mi ozve niekto, kto podobné prípady už zaúčtoval a prípadne mu prešli daň. kontrolou.

    Preprava tovaru - zahraničná FA - miesto dodania SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.