Zavrieť

Porady

Nástup na materskú dovolenku od 1.1.2021

Ako sa postupuje pri nástupe zamestnankyne na MD od 1.1.2021 pri hlásenia h SP a ZP? Viem, že tam nastali nejaké zmeny.... Ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
Mila123 nástup na MD sa robí presne tak ako keby išla na PN, či očr, teda do SP nič, iba ZP ostáva bez zmeny
mpunk Dnes mi odpísali zo SP nasledovmé:
Dobrý deň.

Od ‪1. 1. 2021‬ sa zrušila povinnosť zamestnávateľa oznamovať Sociálnej poisťovni začiatok a ukončenie materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky prostredníctvom tlačiva Registračný list fyzickej osoby so zmenou.

Zamestnávateľ však má naďalej povinnosť oznamovať prerušenie poistenia z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky prostredníctvom tlačiva Registračný list fyzickej osoby – prerušenie.

S pozdravom

Informačno-poradenské centrum
Sociálna poisťovňa, ústredie
Ul. 29. augusta 8-10
813 63 Bratislava
Tel.č.: ‪0906 171 989‬
www.socpoist.sk


On : Dobry den,

nasa zamestnankyna nastupila 19.3.2021 na matersku dovolenku, ale pri vyplnani registracneho listu - Zmena, mi pise chybu :

Dátum začiatku a ukončenia MD/RD – je možné vyplniť len dátum menší ako 1.1.2021.

Ako mame postupovat? Dakujem a prajem pekny zvysok dna.
Mila123 otázku, kto ste zadala bola, že chcete nástup, odpovedala som úplne správne, nezadávate nič.....máte aj hlášku, kt. je logická, že nechcú tam dátum vyšší ako 31 12 2020 + 1 deň
mpunk Ďakujem za ochotu, vážim si Vás, a aj Váš investovaný čas, ešte raz ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nástup na materskú dovolenku od 1.1.2021

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.