Zavrieť

Porady

kupa minibagra v čr

Dobrý deň brat je živnostník chce si kupiť minigar z čr, predajca je platca dph vystaví mu faktúru s dph a tvrdí mu,že on musí dph zaplatiť na slovensku ale to platí iba pri osobných autách dovezených z krajin EU,či aj pri tomto type minibager?
5 komentárov     zbaliť
Mila123 živnostník je platiteľ DPH na SK? aká je cena bagra?
maja32 živnostnik nie je platiteľ dph na slovensku cena je 5000 eur
Mila123 nedovážal, nenakupoval v EU za posledných 12 mesiacov tak, aby sa prihlásil ešte pred kúpou bagra na DU, ako platiteľ DPH podľa § 7 ZoDPH? (tu je limit 14000€)
maja32 nie nenakupoval má teda zaplatiť dan aj z minibagra?
maja32 no danovy urad ma doplietol odpisali,že to nie je dopravný prostriedok a ak si to brat objedná pod ič dph pretože podava suhrnne vykazy a je registrovaný podla § 7a tak musí podať danove priznanie pre dph a zaplatiť dan z nadobudnutia tovaru. Čo mne sa ale nezda,ved neprekorči limit 14000 eur.Tak som im napísala či ma teda zaplatiť dan z nadobudnutia,že ano....Som paf z toho, ak by si to neobjednal pod ič dph ,česka firma mu vystaví doklad fakturu na minibager s dph tak mi napisali,že musí odviesť tiež dan z nadobudnutia zo sumy bez dph...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Maja, ak je predajca platca DPH a kupujúci má IČ DPH, tak predajca predáva bez DPH a kupujúci doplatí DPH na Slovensku

    Limit 14000 sem už neťahaj, to platí, ak ešte nemá IČ DPH, ale kupujúci už má, takže musí zaplatiť daň
    maja32 dakujem pomohla ste mi ja som bola v tom že limit 14000 eur platí pre neplatcov dph bez rozdielu či je registrovaný podla § 7a.
    maja32 faktúru mám len danove priznanie pre dph odvod dane mi je jasný už ale čo teraz mám to uviesť i v kontrolnom výkaze?ved on je registrovaný len podla § 7a pre dph tak kontrolný neriešim hovorím správne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.