Zavrieť

Porady

odpisová skupina - vírivka

prosím vás do ktorej odpis.skupiny by mala byť zaradená vírivá vaňa? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    Aj ja mám rovnakú otázku a nikde nenachádzam odpoveď vírivka, whirpool... nič.
    Ak by ste niekto vedeli poradiť, budeme vďačné.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Odpoveď je v prílohe č.1 k Zákonu o dani z príjmu.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kubkokubko Ďakujem za odpoveď tú prílohu som niekoľkokrát preštudovala aj vyhľadávač na porade som použila aj google som použila ale nič, čo by mi pripadalo použiteľné som nenašla. Dokonca aj na informačnú linku daňového riaditeľstva som volala, povedali, že pravdepodobne 2 skupina, ale že nevedia naisto a mám volať štatistický úrad. Pravdepodobne nestačí a v 2 skupine nevidím nič, čo by mi sedelo na vírivku. Dokonca aj na informačnú účtovnícku linku som volala, aj na linku k účtovníckemu programu, ale odpisová skupina virivky je tabu. A kým budem otravovať štatistický úrad, ktorý nie veľmi rád pomáha so zatrieďovaním, tak som skúsila, či by tu nevedel niekto skúsenejší poradiť. Nepatrím k ľuďom, ktorý sem píšu otázku bez predošlého hľadania...
    Nandrolon Citujem:"Hmotný majetok, ktorý nemožno zaradiť do odpisových skupín podľa prílohy a ktorého doba použiteľnosti nevyplýva z iných predpisov sa na účely odpisovania zaradí do odpisovej skupiny 2 a odpisuje sa 6 rokov. Toto neplatí pre hmotný majetok, ktorý sa odpisuje časovou metódou a výkonovou metódou podľa § 26 ods. 6 a 7 zákona."
    Nandrolon Osobne by som dal 2. OS a kód 22.23.12
    kubkokubko Ďakujem, áno toto som brala ako poslednú možnosť na odpisovanie niečoho, čo je atypické, neobvyklé. A vírivka mi pripadá dosť bežná vec. Preto som myslela, že sa bude musieť dať do niečoho zaradiť. Skúsim ešte zavolať na ten štatistický úrad a keď ma pošlú dokelu, tak vďačne využijem to, čo si mi poradil Ty. Ak niečo zistím, dám vedieť. Krásny deň
    Nandrolon Ak sa bližšie zamyslím, aké zariadenie mám v 2. odpisovej skupine, tak si skutočne myslím, že logicky tam bude patriť aj vírivka. Ale potom daj vedieť, som zvedavý. Ináč štatistický úrad aj písomne prideľuje na požiadanie kódy. Lenže človek potrebuje niečo rýchlo vyriešiť, najlepšie ešte v daný deň, a vypisuj si so štatistickým úradom. :-) Pekný deň aj Tebe.
    kubkokubko Tradáááá tak konečne mám zaradenie vírivky. Po zistení čísla v colnom sadzobníku mi toto číslo jedna milá pani nahodila do nejakého prevodového mostíka a vypľulo to, že je to 2 odpisová skupina presnejšie 2-10 26.6 Prístroje na ožarovanie, elektromedicínske a elektroterapeutické prístroje , čiže je to elektroterapeutický prístroj. Ďakujem všetkým za spoluprácu
      zbaliť

    odpisová skupina - vírivka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.