Zavrieť

Porady

Oznámiť odklad daňového priznania emailom môžu všetci daňovníci

Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Oznámiť predĺženie lehoty na podanie daňového priznania emailom budú môcť všetky daňové subjekty, teda aj povinne elektronicky komunikujúci klienti. Túto zmenu schválil v utorok parlament. Cieľom tohto opatrenia je rozšíriť a zjednodušiť klientom komunikáciu s finančnou správou v čase pandémie. Návrh zákona ešte musí podpísať prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Daňovníkom na podanie daňového priznania k dani z príjmov za minulý rok už neostáva veľa času. Lehota bola stanovená na stredu 31. marca. Ak nestíhajú, alebo z dôvodu pandémie sa dostali do problémov, môžu finančnej správe oznámiť predĺženie lehoty na splnenie si tejto povinnosti o tri mesiace, resp. o šesť mesiacov v prípade príjmov zo zahraničia. Parlament v stredu schválil návrh zákona, ktorý tento proces ešte zjednoduší. Odobril zasielanie oznámení emailom a po novom tak budú môcť urobiť všetky daňové subjekty, nielen „papierovo“ komunikujúci klienti, ale aj tí, ktorí sú povinní komunikovať s finančnou správou elektronicky.

Toto opatrenie má rozšíriť možnosti klientov oznámiť odklad podania daňového priznania v čase šírenia koronavírusu, obmedziť mobilitu občanov ako aj urýchliť komunikáciu s finančnou správou v súvislosti s pandémiou. Finančná správa zároveň akceptuje doteraz zaslané oznámenia o odklade daňových priznaním, keďže chce vyjsť klientom v ústrety.

Ak chce daňovník oznámiť predĺženie lehoty, stačí, ak napíše finančnej správe email na podnety@financnasprava.sk. Upozorňujeme však, že musí obsahovať nasledovné údaje:

-meno, priezvisko, dátum narodenia
-DIČ alebo rodné číslo (dátum narodenia, ak ide o zahraničnú osobu)
-adresa trvalého pobytu
-nová lehota na podanie DP (30.04., 31.05., 30.06.) (pre účely odvodov)
-obchodné meno a IČO

https://www.financnasprava.sk/sk/pre...d-dp-vsetci-ts

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 12.03.15
  2. Príspevkov: 9, Posledný príspevok: 17.12.12
  3. Príspevkov: 8, Posledný príspevok: 21.03.12
  4. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 12.03.12
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 31.03.11