Zavrieť

Porady

Pandemicka pn starobný dôchodok

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť....mamina je od decembra 2020 na pandemickej pn-je teda stále zamestnanec.....v januári 2021 ovdovela zistili sme, že od 9.2.2021 má nárok dôchodok....ako postupovať.....chce už ísť do dôchodku..pn trvá.....musí podať výpoveď v práci a až potom si môže podať žiadosť na starobný dôchodok keďže ovdovela má nárok aj na vdovský dôchodok?keď teraz poberá pn nebude musieť vrátiť pn keď jej spätne priznaju dôchodok?ako postupovať ďakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad riadny starobný dôchodok alebo predčasný dôchodok ?
tajnostkárka Starobný dôchodok
misoft Ako starobný dôchodca môže i ďalej pracovať, akurát zamestnávateľ bude musieť prepočítavať odvody. Takže do skončenia PN zotrvať v PP, potom ukončiť PP z dôvodu dôchodku. Dostane aj odstupné.
https://uzitocna.pravda.sk/dochodky/...rinasa-vyhody/
https://proplusco.sk/blog/starobni-d...popri-dochodku
A môj názor - vdovský dôchodok nemá vplyv na PP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Objednaj ju na spísanie žiadosti do SP, tam ti povedia ako postupovať ďalej ohladom PN. Bude ju kontaktovať pracovníčka SP.

    Nemocenské nemá vplyv na poberanie vdovskeho dôchodku, pri invalidnom žiadaju aby v čase prerokovavania žiadosti bola PN ukončená. Ako je to ri starobnom dôchodku, nie som si istá ...

    https://esluzby.socpoist.sk/crse/
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tajnostkárka Na sociálnej poisťovni bola, no žiaľ je doba aká je....zatiaľ nepodávala žiadnu výpoveď v práci je od decembra na covid pn..do zamestnania sa už vrátiť nechce....žiaľ v januári ovdovela....a vlastne keď som pozrela ja kedy môže do dôchodku bol to začiatok februára teraz nevieme či musí ukončiť pn a až potom si podať žiadosť alebo ako vlastne postupovať (v sociálnej poisťovni jej nikto nič neporadil )
    veronikasad Ved ti píšem, prihlas ju na spísanie žiadosti a ked jej budu volat, treba sa spytat ci musi mať PN ukončenú. Nemusí končiť pracovný pomer, ak bude treba mať ukončenú PN-ku, vycerpa si pár dni dovolenky, ak ma z minuleho roku a môže ist na PN znovu. Pandemicka bola z akeho dovodu? Je to nejako dlho...
    tajnostkárka Mala covid a stále chodí na kontroly na pľúcne oddelenie
      zbaliť

    Pandemicka pn starobný dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.