Zavrieť

Porady

čo si môžem dať do nákladov ak mám sro na adrese trv.pobytu ?

čo všetko si môžem dať do nákladov s.r.očky ak pracujem doma, adresa s.r.o. a môj trvalý pobyt je tá istá. Ide o RD. Mám jednu miestnosť kde mám zriadenú kanceláriu, (napr. energiu, nájom a pod. , chcem si dať na okno vonkajšie žalúzie , môžem si to tiež dať do nákladov?
veronikasad V akej oblasti podnikas?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jozefinka hmm, je to zložité podľa článku, najskôr nájomnú zmluvu podľa m2 plochy, iže mesačne nájom budem ako FO zdaňovať, s tým súvisí registrácia na DÚ, ďalej vyčlenenie miestnosti na daň z nehnuteľnosti kde je vyššia sadzba dane pre podnik.účel, a žalúzie si nemôžem dať do výdavkov ako som pochopila na nete....takže radšej oželiem tých pár desiatok eur za enegiu mesačne , ale škoda ..o už.
    Mila123 Jozefínka, ešte by ste musela každý jeden rok urobiť TD pre 1x sro a 1x FO (ak by sa jednalo o nájomnú zmluvu).....
    pavol54 žalúzie si môže dať do nákladov vlastník nehnuteľnosti. Ty nepracuješ doma ale v priestoroch ktoré si prenajala tvoja sro. tak to aj tak cháp a že je to zhodou okolností v tvojom rodinnom dome. sro je celkom cudzí subjekt
      zbaliť

    čo si môžem dať do nákladov ak mám sro na adrese trv.pobytu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.