Zavrieť

Porady

Smrť SZČO a povinnosti s tým spojené

Dobrý , môj manžel žiaľ zomrel 17. 1.2021.Pracoval v oblasti služieb chladiarenstvo, platca DPH štvrťročne. . V januári ešte prišli faktúry za telefon53,25vrátane DPH € a prišli zaplatené vydané faktúr . 2x 54 € vrátane DPH.
Na sklade zostali zásoby za 209,03 € DPH 41,81. Ako zaúčtovať zásoby . Zaťial som to dala do do príjmov ovplyvňujúce základ dane. - ostatné ako závierkovú položku. a neviem kde by mala byť DPH . Či by to malo byť v tom poslednom priznaní ,ktoré určí správca dane. Mám to nejasné ,ako to dobre urobiť. Do troch mesiacov od jeho smrti treba podať daň z príjmu aj DPH.
Ďakujem vopred za rady ,už nemám moc času.
Naposledy upravil helacer46 : 12.04.21 at 18:01
veronikasad pozri odkazy, ktoré som ti priložila
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Enyma je offline (nepripojený) Enyma

    Enyma
    Daňové priznanie sa podáva v lehote do troch kalendárnych mesiacov po smrti daňovníka, pričom správca dane má možnosť lehotu na podávanie daňového priznania predĺžiť na základe žiadosti dediča. Žiadosť o predĺženie lehoty musí byť správcovi dane predložená najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    helacer46 Viem, ale jasom nežiadala o predĺženie. Chcem to mať z krku.
    Enyma V JU do príjmov ovplyvňujúcich základ dane - interným dokladom zaúčtujete všetky neuhradené pohľadávky a zostatky zásoby, do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane zaúčtujete všetky neuhradené záväzky.
    Enyma Zostatková cena hmotného majetku

    Z ustanovenia § 17 ods. 8 písm. a) zákona o dani z príjmov v prípade skončenia podnikania nevyplýva pre daňovníka povinnosť upraviť základ dane aj o zostatkovú cenu hmotného majetku. Daňovník teda
    nie je povinný zvýšiť základ dane o zostatkovú cenu hmotného majetku, evidovanú ku dňu skončenia podnikania.

    Nespotrebované zásoby

    Základ dane daňovníka účtujúceho v sústave jednoduchého účtovníctva za zdaňovacie obdobie, v ktorom skončil podnikanie ( aj pri úmrtí daňovníka), t. j. za rok 2018 sa v súlade s ustanovením § 17
    ods.8 písm. a) zákona o dani z príjmov zvýši o výšku evidovaný nespotrebovaných zásob ku dňu skončenia podnikania, t.j. ku dňu úmrtia daňovníka.
    helacer46 Čiže 209,03 som zaučtovala ID do prijmov ovplyv. Základ dane. Len nie je mi jasné kde bude Dph tých 41.81 v dph priznaní na ktorom riadku. Do denníka to som dobre urobila. UČTUJEM v Mrp a neviem to ako urobiť aby sa mi to dph dostalo do priznania
    Enyma Skúste sa poradiť s predajcom programu Mrp.
      zbaliť

    Smrť SZČO a povinnosti s tým spojené

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.