Zavrieť

Porady

Prvá pomoc - nárok na príspevok pri zmenách vo firme

Riešil, prosím, niekto opodstatnenosť/obhájiteľnosť nároku na príspevok u firmy, ktorá napr.:
- znižovala počet prevádzok oproti porovnávanému obdobiu,
- ako poľnohosp. firma v r.2019 predala výrobky r.2018 aj 2019 a v r.2021 nepredala nič
- v r.2019 1 firma s 50 zamestnancami a v r. 2020 s rozdelili na dve s 25 zam - výrazný pokles tržieb,
Ide mi o to, či by to nebolo treba nejako obhájiť, resp. či je vôbec nárok na príspevok v takýchto prípadoch,
vopred ďakujem za odpovede! (Po rozhovore s UP mi potvrdili, že treba dodržať podmienky dohody a oznámenia a u poľnohospodárov po dosiahnutí kumulat. sumy pomoci (asi 250t€?) automaticky prejde vo formulári platba na 80%... - ide o výkaz 3B)
Naposledy upravil mirkistifi : 13.04.21 at 07:05 Dôvod: dodatoč.info
Mila123 a toto máte lepší prípad, keď máte v starom roku príjem, ktorý teraz a týmto počtom ľudí nedosiahnete.....podľa mňa je to v poriadku, nie je to podvod, pravislá sú jasne (nikde v pravidlách nie je uvedené, že musíte tržbu podeliť na počet zamestnancov a pod.).....opačný prípad je taký keď sa zlúčia spoločnosti a ostane im jedno ičo...
mirkistifi Ďakujem, áno, to mi tiež napadlo... niektorým to vyjde celé zle.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prvá pomoc - nárok na príspevok pri zmenách vo firme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.