Zavrieť

Porady

Co dalej po absolvovani uctovnickeho kurzu?

Dobry den, potrebovala by som poradit, akym smerom sa uberat dalej.
Momentalne som nezamestnana a cez urad prace si robim uctovnicky kurz. S uctovnictvom som sa predtym nikdy v zivote nestretla, ani v skole, ani v praci, ale vzdy ma to tak trochu tahalo tymto smerom, aj ked to bola pre mna neznama. Kurz je zostaveny z podvojneho, jednoducheho a mzdoveho modulu, po absolvovani ziskam certifikat. Kurz ma bavi, dari sa mi v nom, ale neviem co dalej po jeho uplnom absolvovani. Doteraz som pracovala iba vo fabrikach ako operatorka a este ako predavacka, ale to uz chcem raz a navzdy zavesit na klinec, kedze si verim, ze mam na viac. Len ako sa posunut dalej? Prax nemam v podstate ziadnu, skolu tohto zamerania tiez nie a vsade chcu uctovnikov a administrativnych pracovnikov len s praxou. Popravde, sama sa vydat touto cestou (napr. na zivnost) je u mna velka trufalost, myslim si, ze to nie je spravna cesta. Urcite by som potrebovala nabrat viac praxe so skusenou uctovnickou, uradnickou, ale mam dost minimalne sance, kedze ponuk s mojou urovnou skusenosti na pracovnom trhu velmi vela nie je. Mala by som si urobit este nejaky kurz (napr. administrativny), aby som si zas o trochu rozsirila zivotopis a hlavne skusenosti? S PC programami nemam problem, vzdy ma to bavilo. Take klasicke programy ako Word, Excel, ..., to je pre mna malina, nemala by som problem naucit sa ovladat aj ine programy, kurzy v ponuke su, len neviem, ktory by bol vhodny na buduce pontencialne povolanie. V byvalej praci som nejake tie administrativne skusenosti nabrala, ked som sama riesila velmi vela zalezitosti okolo chodu v specializovanej predajni. Viem, ze vela ludi by dnes chcelo byt v "kancli" a pit kavu s vylozenymi mohami, ale toto nie je moj pripad, ja chcem na sebe makat, len sanci vela nemam.
Naposledy upravil wATAw : 13.04.21 at 08:42
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Dievca zlaté, ak máš o účtovníckej práci predstavu, ze sedi v kancli s vyloženými nohami a pije kávu, tak utekaaaj...
wATAw Praveze ste ma zle pochopili..
Mila123 akú SS máte? ktorý ste región?
Mila123 škoda, že nekomunikujete, máme voľné miesto v práci (vedenie účtovníctva).....beriem na vedomie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Možno by bolo dobré zamestnať sa v nejakej spoločnosti ako fakturantka, pomocná účtovníčka a tam nabrať prax, potom to už budeš mať jednoduchšie. V dnešnej dobe sa s nohami na stole robí asi len v štátnej správe. V súkromných spoločnostiach musíš na sebe makať.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wATAw Ja som odhodlana na sebe makat. To s tou kavou a nohami bolo myslene tak, ze vela ludi si to mysli, ale ja nie, a nohy a kava nie je to, co mna laka.
    A nezisiel by sa mi este nejaky kurz, ak by som sa vydala napr. cestou byt fakturantkou?
    Tweety prax nenahradí žiaden rýchlokurz
    wATAw Toto mi je jasne. Len ako nabrat prax, ked ma nikam nechcu, kedze nemam prax?
    Tweety no prax teda kurzom nenaberieš
    wATAw Prax mozno neziskam. Ale aspon nejake skusenosti a znalosti. Lepsie nieco ako vobec nic a cakat so zalozenymi rukami.
    Co by ste mi teda odporucili, kezde uz nemienim reagovat na inzerat do fabriky. Lebo to je jedine miesto, kde by som mala stopercentnu sancu, zial
    Tweety no veď aj vo fabrike majú účtovné oddelenie, či? Ale ak si myslíš, že absolvované kurzy nič nepriniesli, tak si nájdi taký s praktickou vyúkou.
    wATAw Prave naopak, myslim si, ze kurz mi dal vela a chcem v tom pokracovat, ale neviem ako, kedze zamestnavatelia maju zaujem o skusenych pracovnikov..
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft

    Nie som síce účtovník, ale ak by si chcela byť ako samostatný účtovník (súkromník) - tak musíš mať:
    1) prax a skúsenosti
    2) vybavenie jak HW, tak SW (účtovný program - ale nie nejakú free verziu, ale plnú a tú si musíš zakúpiť, naučiť s ním pracovať).
    3) sledovať, aktualizovať všetky zmeny v daňových a finančných zákonoch, v zákonníku práce
    4) komunikovať s DÚ.
    ...atď, atď.

    Je to véééééľa, čo k tomu potrebuješ. Taký rýchlokvasený kurz ti dá len malé základy, nič viac, nič menej.
    A účtovníčky tu na Porade ti už dali jednu radu - začať úplne od začiatku ako fakturantka, tam sa otrkáš, získaš určité skúsenosti, prax, postupovať vyššie a až POTOM makať samostatne.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wATAw Toto vsetko nam na kurze povedali, takze s tym som stotoznena. Hore som pisala, ze netrufam si ist do toho sama. Aspon teraz urcite nie, som si vedoma, ze na to momentalne nemam. S uct. programom pracujeme aj na kurze - Omega, Alfa, Olymp
    korela Nie som z fachu, niekto to posúdi, či je možnosť aj tejto alternatívy ... po skončení VŠ nemohla absolventka nikde nájsť miesto, lebo bola bez praxe, tak oslovila vo svojom kraji primára v nemocnici s tým, že bude u neho praxovať na oddelení zdarma 3 mesiace. Po 3 mesiacoch si ju nechal. Dnes má v CZ min. 20 r. svoju prax.
    Držím ti palce.
    avalik nie, zadarmo robit nemozes - nelegalna praca pokuta za 1 osobu 2000 eur
      zbaliť

    Co dalej po absolvovani uctovnickeho kurzu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.