Zavrieť

Porady

Leasing a kradez predmetu leasingu

Zdravim vas, viete mi poradit niekto v nasledovnom pripade:

Mame troch zamestnancov ako obchodnych zastupcov, ktori behaju po slovensku.
Boli nakupene pre nich notebooky v pocte 3 ks a vsetky boli zahrnute v jednej leasingovej zmluve.
Asi pred mesiacom jednemu z nich bol notebook odcudzeny. Za normalnych okolnosti po nahlaseni leasingovke, ze doslo ku kradezi, mala ukoncit leasing a odviest z notebooku DPH.
Tak sa ale nestalo, nakolko v jednej zmluve su notebooky 3 a oni to nevedia alebo nemozu rozdelit, nakolko su v jednej leasingovej zmluve.
Takze pokracujeme v leasingu akoby nic, uplatnujem si DPH akoby nic.
Vsetko by bolo v poriadku, keby neprisla od poistovne nahrada skody vo vyske 60 000, respektive ma prist.
Teraz sa pytam, co spravim s nahradou skody vo vyske 60 000,-?
Dam to na vynosy buducich obdobi?
Lebo v tomto roku ziadna skoda uctovana nebude. Musim to spravit az po ukonceni leasingu, kedy majetok zaevidujem v uctovnictve a nasledne vyradim z dovodu kradeze a potom uplatnim aj nahradu skody 60 000.
Je to tak vobec mozne?
Prosim o radu, mozno mate niekto skusensoti s tym, alebo porozmyslajte a pridete na lepsie riesenie.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Kedže príde náhrada PU od poisťovne muselo sa pri nahlásení PU vychádzať z nejakej ceny. Prečo je problém vyčísliť predmet LZ jednotlivo? Veď pri výpočte museli vychádzať z ceny obstarania a k tomu podľa určitého koeficientu dopočítať ich finančný výnos a určiť splátky. Nezdá sa mi prístup leasin.spoločnosti správny. Ak je LZ uzatvorená do 31.12.2004, tak je predmet LZ majetkom leas.spoločnosti. Ako sa s tým vysporiadajú v majetku. Po 1.1.2004 je to pre zmenu váš hmotný majetok. Podľa úhrady od poisťovne je to hmotný majetok-odpisovaný. Keď existuje hlásenie o PU, musí byť zápisnica od Polície o krádeži a o zastavení vyšetrovania, asi je problém tváriť sa, že LZ platí aj naďalej tak ako bola uzatvorená. Veď zákon o DzP platí pre obe strany. Som zvedavá na názory a prípadne návrhy riešenia tohto problému. Ale asi by som stále tlačila na leas.spoločnosť.

    Jozef je offline (nepripojený) Jozef

    Jozef
    Vdaka accd.

    Vsetko co pises mame. mame doklad od policie, zapis o skode a napriek tomu s leasingovou spolocnostou nie je mozne pohnut.
    Leasing mi konci niekedy v 1/2004.
    Este som ho ziadal, ze mu posledne 3 splatky uhradim este v 11/2004, len nech mi ukonci leasing, aby som mohol dat predmet leasingu do majeku a potom by som ho mohol vyradit a uctovat o skode a k tomu nahrada a bolo by to vsetko OK.

    Ale musim sa drzat skutocnosti, ze leasingovka to nechce spravit a musim sa s tym vysporiadat akosi sam.

    Ln neviem ako to spravit.Ci zauctujem nahradu normalne a zdanim ju v roku 2004 a skodu budem mat v roku 2005, alebo zauctujem nahradu skody na buduce vynosy a v roku 2005 to vsetko zlikvidujem.
    I ked v roku 2005 budu pri likvidacii skody dolozene doklady od policie z roku 2004. Fakt neviem co s tym.

    Leasing a kradez predmetu leasingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.