Zavrieť

Porady

Potrebujeme nejaké jednoduché opravy v elektroinštalácií. Môžem na to uzavrieť Dobrovoľnícku zmluvu na 1 deň?

Chcem sa iba uistiť, či rozmýšľam správne a či všetko dodržím. Potrebujeme v prevádzke opraviť nejaké veci v elektroinštalácií, ale nemáme na to vhodného zamestnanca. Jeden známy sa ponúkol, že nám tieto opravy urobí v priebehu jedného dňa. My to potrebujeme mať oficiálne na papieri, že sa tieto opravy vykonali. Môžem to urobiť formou Zmluvy o dobrovoľníckej činnosti platnej jeden deň? a ak som správne pochopila zákon, tak mi stačí uzavrieť úrazové poistenie na tento jeden deň a sociálnu a zdravotnú poisťovňu neriešim. Mám pravdu?
Ďakujem
ivka70 ste neziskovka?
ci predstavujes si, ze sro moze uzavriet zmluvu o dobrovolnickej cinnosti? vies kolko dobrovolnikov by sme mali, keby sa dal takto obist zakon?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemas pravdu, mozes s nim tak uzavriet dohodu o vykonani prace.
    Alebo si na to objednaj niekoho, kto ma elektro prace ako zivnost .... a ries to cez objednavku sluzby.

    Jozef Toman je offline (nepripojený) Jozef Toman

    Venujem sa pracovnemu pravu 10 rokov a zodpovedam za legislativu v oblasti pracovneho prava v SR. Kedze ma zaujima, o com sa diskutuje v praxi, sledujem aj toto forum a niekedy sa aj vyjadrim. Moje nazory prezentuju moje sukromne nazory. ...viac Jozef Toman
    Asi tazko mozete ist na zmluvu o dobrovolnickej cinnosti, pretoze jej pouzitie je mozne len v rozsahu predmetneho zakona a vykon prace je zadarmo. Osobne by som si nikdy nenechal vykonat prace v elektroinstalacii na dohodu o vykonani prace. Bud mam zamestnancov alebo idem cez OZ/ObZ. Zamestnanec nezodpoveda za vady, t.j. nemusí vykonať opravy, ak sa nieco pokazi v zarucnje dobe - Zakonnik prace pochopitelne neriesi ziadnu zaruku.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    a hlavne je ten dotyčný vôbec elektrikár? Lebo nejaké drobnosti opraviť viem aj ja, ale to si môžem dovoliť spraviť doma a nie v nejakej firme.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Prečo zmluva o dobrovolnictve? Uzatvorte s ním riadnu dohodu o vykonani práce s prihlaskami do socialnej, prip. aj zdr.poistovne

    Potrebujeme nejaké jednoduché opravy v elektroinštalácií. Môžem na to uzavrieť Dobrovoľnícku zmluvu na 1 deň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.