Zavrieť

Porady

MRP a typ DPH služba z ČR

Aký typ DPH v MRP dať pri prijatej faktúre za poskytnutú službu z ČR od dodávateľa s českým IČ DPH? Ide o službu - prístup do nejakého stavebníckeho katalógu pre firmu na rok. FA z ČR je bez DPH. Príjemca služby (platiteľ dane so slovenským IČ DPH) má povinnosťou priznať a zaplatiť daň, ako aj má nárok na odpočet. Ide o § 69 ods. 3 zákona o DPH a typ DPH 67?
Naposledy upravil Kristina27 : 26.04.21 at 05:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    Kristina27 Ďakujem

    MRP a typ DPH služba z ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.