Zavrieť

Porady

Podpora počas pandemickej PN

Dobrý deň,
som podnikateľka a momentalne som na pandemickej PN.

Môžem si uplatniť aj podporu keď som na PN ? Jedná sa o podporu zamestnávateľom (vrátane SZČO, ktoré sú zamestnávateľmi), ktorí museli svoje prevádzky zatvoriť alebo obmedziť svoju činnosť na základe rozhodnutia
Úradu verejného zdravotníctva SR.
Naposledy upravil veronika 2012 : 15.04.21 at 07:22
3 komentárov     zbaliť
Mila123 akú podporu máte na mysli? Opatrenie z UPSVaR? ak myslíte toto tak áno, pri pandemickej PN či očr vzniká právny nárok na Opatrenie , za splnenia ostatných podmienok, hlavne pokles príjmov Opatrenie č. 2)
veronika 2012 Jedná sa o živnostničku,má kaderníctvo, ktoré je zatvorené, ale mám výdaje za prevádzku
Mila123 jasne, aj pre Vás i pre zamestnancov máte právo žiadať i keď ste vy na pandemickej PN, ak by bol zamestnanec na pandemickej PN, tam sa žiada iba na jeho vyplatenú mzdu, ak by bol zamestnanec PN celý mesiac PN nedostanete nič, prečo? nebol nárok na výplatu miezd....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial je prevádzka zatvorená rozhodnutím UVZ, PN-ka sa nesleduje. Má nárok na príspevok na Opatrenie č. 2

    Podpora počas pandemickej PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.