Zavrieť

Porady

Odstupne

Prosím o radu?.Aká je šanca dostať od zamestnávateľa, odstupné.Ústne som oznamil po poslednom turnuse zamestnávateľovi,že po vyčerpaní dovolenky odchádzam na predčasný dôchodok.Som vo firme dopravnej ako vodič MKD,prepravy nebezpečných chemických látok viac ako tri roky v kuse.Prácu ťažko už znášam,som 50%centný invalid od júna roku 2020.Známi mi povedal,že môžem dostať odstupné zo zdravotných dôvodov.Ja tomu moc neverím,ale rád by som bol informovaný ako to je? Výpoceď som ešte písomnu nedal,ako mám prípadne formulovať výpoveď,akú mám šancu na odstupne?.Odchodné nechem to by som musel ísť vraj ihneď do dôchodku,chcem 6 mesiacov čerpať podporu nezamestaneckú a potom požiadať o dôchodok. aby mi zobrali čo najmenej % z
vymeriavacieho dôchodku.Vďaka za radu.
Jaroslav
veronikasad Kolko mas rokov? Mas uz narok na starobný dôchodok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Musel by si mať potvrdenie od odborného lekára, že svoju prácu nemôžeš ďalej zo zdravotných dôvodov vykonávať a s ním písomne požiadať zamestnávateľa o preradenie na inú, pre teba vhodnú prácu.
    Ak ta do 15 dní nepreradi, môžeš okamžite skončiť PP s nárokom na 2 mesačnú náhradu mzdy (nie odstupné, na to by vznikol nárok, keby ti dal z tých zdravotných dôvodov výpoveď zamestnávateľ)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Z titulu 50%-nej invalidity narok na odchodné nemas.

    Ak poziadas o ukončenie pracovneho pomeru sám, nemas narok na odstupné, ani zo zdravotnych dovodov. Musel by si poziadat zamestnavatela o preradenie na inu prácu zodpovedajucu tvojmu zdravotnemu stavu. Ak zamestnavatel takú pracu pre teba nema, da ti vypoved on.
    Ak by zamestnavatel na tvoju žiadosť nereagoval a do 15 dni ta nepreradil, mozes okamzite ukončiť pracovný pomer s narokom na náhradu príjmu.
    Jarroo Tušil som ,to čo mi asi odpoviete,Len načo by mi boli dalšie papiere od lekára,keď pred rokom som bol na komisii a tam bolo treba doniesť všetky odborné posudky,aby ma uznali invalidom.,to je u mňa birokracia,Ale nechám to tak ., Takto to teraz chodí,človek je ,len na to aby drel,potom nieje hodný keď skončí ani tolko čo napluje na zem. to je cca u 80% firiem na Slovensku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.