Zavrieť

Porady

Nástup na inú pracovnú pozíciu pred ukončením RD

Ahojte,
Chcela by som sa spýtať takú záludnú otázku. Som na RD, malý bude mať 3R v októbri. Počas mojej RD bolo moje pôvodné pracovné miesto zrušené.1.6. mám možnosť nastúpiť na úplne inú pozíciu v tej istej firme.
Je niečo, na čo si mám dať pozor?
1. Napríklad ak nastúpim na toto nové miesto a nebude mi to vyhovovať (hypoteticky), môžem sa vrátiť opäť na RD?
2. A čo prípadné odstupné? Ak by som náhodou z nečakaných dôvodov musela toto nové miesto opustiť, opäť išla na RD, a po RD chcela odstupné (viem, že moje prac. miesto vytvorené už nebude), ovplyvní mi odstupné, ak by som zobrala túto inú pozíciu v tej istej firme?
3. Ako je to s dovolenkou? Pred nástupom na MD mi ostalo ešte asi 15 dní dovolenky. Prepadla mi, alebo mám nárok na jej čerpanie/preplatenie?
ďakujem vám veľmi pekne za pomoc.
Zdenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. Ano, akurat mesiac dopredu nahlasis navrat na RD
    2. Na odstupne nebudes mat narok, ta nova pozicia predsa nebude zrusena
    3.ak PP pokracuje, mas narok na jej cerpanie
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    1Zdenka Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Čo sa týka tej dvojky - mám ešte otázku. Keď ja z tej pozície odídem naspäť na RD a po jej skončení sa budem chcieť vrátiť na tú pozíciu, čo nie je zrušená a ona by už bola obsadená, tj. nemám sa kam vrátiť, ani tak nemám nárok na odstupné za odpracované roky v tejto spoločnosti? Či už za predchádzajúcu pozíciu, alebo aj za novu?
    ivka70 Ty mas narok po RD sa vratit na poziciu, z ktorej si na RD odchadzala, co bude ta nova pozicia a ta existovat bude. Dovod na odstupne nevznikne.

    Ty ked nebudes chciet po RD spat na tu poziciu, kotru budes mat po novom v zmluve, musis dat sama vypoved - s cim narok na odstupne nevznika. A ziadny argument, ze by si za odpracovnae roky mala mat na nieco narok, neobstoji.
    Pri naroku na odstupne je podstatny len dovod: zrusenie pracovneho miesta alebo prevadzky.
    1Zdenka Jasné, už chápem. Čiže budem sa mať kam vrátiť a ak nie, vtedy mám nárok na odstupné (ak by za tých pár mesiacov pozícii zrušili). Ďakujem moc moc za objasnenie a pomoc.
      zbaliť

    Nástup na inú pracovnú pozíciu pred ukončením RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.