Zavrieť

Porady

SZČO - preddavky do ZP - podnikal prvy rok len 1 mesiac

Otázka: V prípade, že SZČO podnikala v prvom roku 2020 len 1 mesiac (ostatok roka vedená na úrade práce), jej výjdu preddavky v tomto prípade na rok 2022 v ZP viac ako 200€ / mesiac?

  • SZČO vznik živnosti 1.12.2020
  • Príjem 5600€ (príspevok na podnikanie) - pripísaný na účet ešte v novembri + 169€ (príjem z podnikania) v decembri
  • Paušálne výdavky
  • Neplatca DPH



Príjmy 5769€, čiastkový základ dane: 2307,6€

Počítané podľa kalkulačky: https://www.vszp.sk/platitelia/platenie-poistneho/kalkulacka-vypocet-preddavku-poistne-roku-2021-samostatne-zarobkovo-cinne-osoby.html

Ďakujem.
Naposledy upravil LenkaS2 : 20.04.21 at 10:14
8 komentárov     zbaliť
Mila123 ale to ste mala mysieť na preddavky v roku 2020 keď ste si podávala DP za rok 2019.....ale i tak je možnosť, vysvetlite svojej ZP, že taký príjem teraz nemáte, požiadajte ju o stanovanie preddavkov inak, t.j. na minimálnu výšku 76,44 €
LenkaS2 DP samozrejme este nebolo podane, jedine oznamenie o odklad, situaciu riesim, nakolko mi viacero uctovnikov povedalo, ze to tak urcite nemoze vyjst a presviedcali ma nech idem cez pausal namiesto skutocnych vydavkov...
Mila123 za rok 2019? nebolo podané??? a celá suma 5600,- € takto to budete zdaňovať? nie len tie €, ktoré prišli v 12 /2019?
LenkaS2 jejda, ja som myslela 12/2020... cele som to posunula o rok... ospravedlnujem sa, OPRAVENÉ v prispevku.
Mila123 jasne,,,,,,, ale ešte raz v roku 2020 dostal na b.u. celú dotáciu? tých 5600,- €?
LenkaS2 Áno, celú dotáciu a minul z nej v roku 2020 december 5300€.
Mila123 tak potom prečo paušálne výdavky? v tomto prípade je výhodné urobiť skutočné.....napr. daňovou evidenciou
veronikasad Kolko z dotácie do konca roka minula?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    SZČO - preddavky do ZP - podnikal prvy rok len 1 mesiac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.