Zavrieť

Porady

dodatočne uplatnený daňový bonus zamestnanca a DP A

prosím vás ako vypisujem daňové priznanie pri dodatočnom uplatnení DP?
vypíšem príjem od všetkých zamestnávateľov, poistné, daň , preddavky a nejako ďalej mi to nesedí, keď dám nárok na DB vyráta mi preplatok dobre, ale neviem vypísať oddiel rozdiely z dodatočného DP???? nesedí mi to vie mi niekto poradiť? ďakujem
8 komentárov     zbaliť
kn-alka pozri si pozorne návod, musíš dopisovať údaje z riadneho ako aj z dodatočného DP
yvica poradí mi s tým niekto???? ďakujem
veronikasad Zamestnanec podaval riadne DP typu A, alebo mu robil zamestnavatel RZD?
yvica rzd a neuplatnil si DB, tak som vypísala DP A ako by malo byť s uplatneným DB a teraz neviem ako tie rozdiely uviesť ?
r. 73 mám daň z r. 56, r. 74 0 lebo daň bola zrazená správne, čiže je na 0, r. 75 mám preplatok z rozdielu dane a daň. bonusu , r. 76 tiež preplatok, ostatné nevypisujem? je to tak správne? ďakujem
veronikasad Máš od zamestnávatela potvrdenie o RZD ? Dodatočné DP musíš robiť z RZD, nie z potvrdenia o zdan.príjmoch ?
veronikasad žial, nemáme veštecku gulu čo a ako si vypísala a čo ti nesedí.
yvica veď robím z RZD, ale tam nie je uvedený DB, daň je vysporiadaná nebol ani nedoplatok ani preplatok. čiže dodatočné DP A, lebo na RZD neboli predložené podklady na DB:
r. 56 daň 676,67
r. 57 nárok na DB(neupl. v RZD) 272,64
r. 58 404,03
r. 60 272,64
r. 64 404,03
r. 69 676,67 preddavky
r. 72 -272,64 preplatok
takto som vypísala dodatočné DP
a teraz rozdiely som uviedla:
r. 73 676,67
r. 74 0
r. 75 -272,64
r. 76 -272,64
vyznačila som preplatok vrátiť na účet, je to dobre, alebo ešte niečo vypisujem?
dokladám rodný list, potvrdenia o príjme a ročné zúčtovanie od zamestnávateľa?
ďakujem pekne.
yvica poradíte mi či to mám dobre alebo ako to urobiť keď potrebujem uplatniť len daňový bonus, v RZD je daň vysporiadaná vypočítaná 676,67 aj zrazená 676,67 čiže 0 ale potom neviem ako vypísať to daňové len na uplatnenie DB, súrne by som potrebovala poradit. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    DP vyplníš tak, ako by si vyplňovala riadne DP a rozdiel uvedieš len v r. 73 až 76

    dodatočne uplatnený daňový bonus zamestnanca a DP A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.