Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie tovaru z Číny, SZČO, platca DPH, JÚ, bez JCD

Dobrý deň, na konci marca som prevodom z podnikateľského účtu uhradil predfaktúru od čínskeho predajcu za LED pásy. Výslovne som ho požiadal, aby na balík napísal skutočnú cenu tovaru (70 €), a nech to pošle cez China Post, aby zásielku prevzala Slovenská pošta a predložila ju colnici, ktorá má vyrubiť DPH, nech to môžem jednoducho zaradiť do účtovníctva. Dnes mi poštárka priniesla balík. Na colnici nebol! Na balíku jasne svieti 70 € a moje IČ DPH. Ako mohol balík obísť colnicu? Čítal som tu viacero príspevkov, ale staršieho dáta a nie som si istý, čo mám vlastne spraviť. Čítal som o doclení. Je toto správny postup? Tiež som čítal v inom príspevku, že ak colnica prepustí tovar bez vyrubenia DPH/cla, netreba to nijak riešiť a z pohľadu DPH to stačí samozdaniť. Do podania DPH zostáva pár dní. Na túto konkrétnu zásielku sa asi vykašlem a nijak ju nezaúčtujem. Prevod označím ako výdaj neovplyvňujúci základ dane a koniec. V budúcnosti však chcem nakupovať rovnaký tovar vo väčšom množstve a určite ho chcem dať do nákladov. Poradíte, prosím, čo treba spraviť resp. ako zaúčtovať nákup tovaru, ktorý z ľubovoľného dôvodu obíde colnicu? Ďakujem. Boris
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zaúčtovanie tovaru z Číny, SZČO, platca DPH, JÚ, bez JCD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.