Zavrieť

Porady

LED TV Philips sq552.2e la -- vypina.

Dobry den.
Viete mi pomoct prosim.
Zakupili sme z bazaru TV PHILIPS.Vsetko slape vyborne ,akurat nam TV vzdy vypne po nejakej dobe.
Samozrejme v nastaveniach sme komplet deaktivovali auto vypinanie aj setriace rezimy.
Pozrel som ci nieje nahodou nejaky novsi soft stiahnutelny ale nieje .
Znami mi povedal ,ze to je bezna vec v smart tv ,ze pokial clovek nestlaci nejake tlacitko na ovladacke od TV ,tv to v ramci setrenia automat.vypne.

Neda sa to nejako deaktivovat ,je to dost otravne.

Dakujem za kazdu radu.
3 komentárov     zbaliť
misoft Hmmmm.... kúpili v bazári.... prečo asi ho niekto drbol do bazáru?
Pokiaľ je všetko deaktivované (ako píšeš) - potom asi preto, lebo má nejakú CHYBU!
TV (aj SMART) - má pracovať tak, ako to chce užívateľ - ak nie je nastavené šetrenie a časovač - tak by mal hrať i 24 hod. denne 365 dní!
Ale ak sa sám vypína - vyzerá to na chybný zdroj, alebo kondíky...
Mimiiiq Zvláštne. Lebo v 2och servisoch Philips mi povedali ze je to standardna vlastnosť smart televizorov. (co mne sa nezda)
misoft Nepleť sem BT hlodavca! Ten funguje na batérie a preto sa vypína, aby čo najdlhšie vydržali. Ale telka ide na el. sieť. A pokiaľ sa na obrazovke niečo deje - nie je dôvod zapínať nejaký šetrič. Ten je určený na to, aby sa "nevypálila" obrazovka - u SMART TV sú ikony na jednom mieste - pokiaľ by svietili napr. 3-4 hodiny v kuse niekoľko dní - potom by sa na displeji "vypálili" pixely a to by sa premietlo i pri sledovaní programu.
Veď len predstava, že pozeráš 2 hodinový film a tá telka sa po hodine vypne "lebo hod. v kuse - na displeji šetrič" - to totálna sprostosť!
Takú telku by som rovno z okna vyhodil!
https://www.howtogeek.com/691335/how...on-android-tv/
Je to síce návod na pozadie, ale je tam postup, ako sa dostať do nastavení šetriča.
Setting - Device Preferences - Screen saver - Put device to sleep - a tam by sa to malo nastaviť (doba pre "vypnutie" alebo disable - zrušiť šetrič).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Prvé čo by som skúsil sú výrobné nastavenia. Nastavil by som si potom všetko ako to chcem ja. Tv je kúpený od neznámeho ktorý ho nepredal priamo ale cez priekupníka. Preto po výrobnom nastavení iba naladiť príjem a sledovať či sa objaví zase ten istý problém. Ak áno je chýba v hw tv.

    LED TV Philips sq552.2e la -- vypina.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.