Zavrieť

Porady

Staré číslo OP na dodatkoch k pracovným zmluvám

Ahojte,

prebrala som jedne mzdy, konateľ ma požiadal o kontrolu predošlých rokov (mzdy, zmluvy, dodatky atď.) a všimla som si, že nemenili v údajoch zametnancov čísla OP ak sa menili.

V dodatkoch k PZ teda uviedli nesprávne údaje.

Je nejaký postih pri prípadnej kontrole z inšpektorátu práce?
kvjetecko a prečo pýtate čísla OP? K čomu ich potrebujete? Lebo k uzatvoreniu PZ číslo OP nie je potrebné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Toman je offline (nepripojený) Jozef Toman

    Venujem sa pracovnemu pravu 10 rokov a zodpovedam za legislativu v oblasti pracovneho prava v SR. Kedze ma zaujima, o com sa diskutuje v praxi, sledujem aj toto forum a niekedy sa aj vyjadrim. Moje nazory prezentuju moje sukromne nazory. ...viac Jozef Toman
    cislo OP na pracovnej zmluve nie je nic co tam musi byt. Stare cislo OP je technicky chyba v pisani....aj stare cislo OP vie identifikovat osobu, ak by bol nejaky problem identifikovat osobu, ktora zmluvu podpisala. Ale ak su tam ine udaje postacujuce identifikovaniu osoby...tak ziadny problem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nechaj to tak, už s tým aj tak nič neurobíš. Či je postih - záleží od konkrétneho človeka, či si to vôbec všimne a či ti to vytkne, ak by náhodou bola kontrola.

    A aj zamestnanci na to mohli upozorniť, že majú nový OP, napr. aj pri podpise dodatku.

    Neupozorňuj na to, podľa mňa to nikoho nebude zaujímať. Môžeš to povedať konateľovi, že čo si zistila.
    Mila123 ja som prebrala firmu, kde pani tiež takto robila......dr. Motyčková mi poradila, aby som všetkým zamestnancom urobila dodatky zlmúv a tam som ich nastavila na aktuálne údaje, prac. náplň (činnosť, kt. vykonáva vo fime), pracovisko, zrážky a pod.......40 ľudí to bolo......

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Podľa mňa - číslo OP je len doplnkový údaj zmluvy - doklad totožnosti (ktorým sa overujú iné údaje - osobné). Na zmluve je podstatné niečo iné - meno, priezvisko, dátum narodenia, r.č., - tie sa v podstate nemenia, adresa - tá sa môže zmeniť, tak isto ako číslo OP (doklad má predsa vyznačenú dobu platnosti). Osobné údaje sa môžu získať aj iným spôsobom (nie len podľa OP) - takže číslo OP je v niektorých prípadoch irelevantný údaj.
    Až sa bude niekedy znoval zmluva dopĺňať dodatkom - tak sa uvedie nové číslo OP, alebo sa vypustí (neuvedie sa - NIE JE potrebné!).

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Určuje nejaký zákon uchovávať údaj o čísle OP zamestnanca u zamestnávateľa? Resp. tento údaj uvádzať v nejakých výkazoch, hláseniach a pod.? Veď dnes minpredloží OP a zajtra môže mať nový. Takže do PZ ani dohôd či dodatkov k nim zásadne nedavam číslo OP.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Číslo OP nie je podstatnou náležitosťou identifikácie zmluvných strán. Ostatné je nadpráca.

    Staré číslo OP na dodatkoch k pracovným zmluvám

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.