Zavrieť

Porady

Má otec poberajúci materské nárok na dovolenku?

Dobrý deň,
manželka zamestnanca predčasne ukončila poberanie rodičovského príspevku, a starostlivosť o 2-ročné dieťa prevzal otec v septembri 2020. Začal poberať materské do marca 2021, následne poberá rodič. príspevok. Má nárok na dovolenku z obdobia, kedy poberal materské? Otec vraj nie je na materskej ale na rodičovskej dovolenke aj vtedy, keď poberá materské. Vďaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    už je to tu niekoľkokrát riešené, niečo s presným výpočtom nájdeš
    a hlavne - ide o prehĺbenú starostlivosť - nie je to " odpracovaná doba" kuk ZP
    zze/2001-311/166/2

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, nárok na D nevzniká, dokonca sa môže kráti, pretože sa to nepovažuje za odpracovanú dobu.
    mariamagdala Vďaka všetkým, ja som sa chcela v tom utvrdiť, či som neprehliadla nejaku zmenu, lebo zamestnanec sa dožaduje dovolenky.. Nech sa vam všetkym dari a budte zdravi

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V tomto prípade - obdobie poberania materského otcom sa nepovažuje za výkon práce. Ak v roku 2020 trvalo viac ako 100 prac.dní, uplatníš krátenie. Za rok 2021 mu zatial nárok na dovolenku nevznikol.

    Má otec poberajúci materské nárok na dovolenku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.