Zavrieť

Porady

Nesedí zostatok účtu 341

Prebrala som účtovníctvo PO. Nesedí zostatok účtu 341. Neviem sa dopátrať, či bol v minulosti zle účtovaný predpis 591/341 alebo konateľ platil daň aj inak, ako z podnikateľského účtu. Čo je dosť pravdepodobné. Okrem toho mal aj exekúciu na nejaké daňové nedoplatky. Ide o to, že k 31.12.2020 som si so správkyňou dane odkontrolovala zostatok a takisto aj k dnešnému dňu mám potvrdené, že na dani nie sú nedoplatky, konateľ žiadal o vydanie potvrdenia. Môžem tento zostatok vyrovnať interným dokladom 341/429 alebo radšej 341/648? Ide o 672 eur.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak nejde o významnú sumu zaúčtuj to do výnosov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kristina27 Teraz som to prepočítala podľa hranice významnosti a vyšlo mi, že ide o významnú sumu.
    Tweety Tak potom cez prevedený výsledok hospodárenia.
    Kristina27 Ďakujem, Tweety, zaúčtujem 341/429. No nebudem podávať žiadne dodatočné DP PO, však? Opravím tú chybu v tomto roku. Lebo vlastne neukrátil ŠR.
      zbaliť

    Nesedí zostatok účtu 341

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.