Zavrieť

Porady

Ako správne vypočítať hospodársky výsledok po zdanení?

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Vyšiel nám hospodársky výsledok - strata vo výške -314.442,50 EUR. Daňový základ po pripočítaní a odpočítaní príslušných položiek je +201.699,34 EUR. Daň je teda 42.356,86 EUR. Chcela by som sa opýtať, že či je správne keď hospodársky výsledok po zdanení po zaúčtovaní dane z príjmu PO je vo výške -356.799,36 EUR. Ja keď som ručne rátala mne to vychádzalo vo výške -272.085,64 EUR. Ďakujem.
kn-alka však si nahoď do kalkulačky -314442,50 - 42356,86 .... základy matematiky

k strate ak pridáš ešte náklad (daň) tak budeš mať vyššiu stratu a nie nižšiu
miruka75 Úplne súhlasím. :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    HV po zdanení = (6) - (5) - DzP

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    daň z 0 je 0, daň z -1 je 0 Ako pozerám na tie sumy, to by sa uživila aj účtovníčka. Ešte raz ako sa dá zdaniť strata.Zjednodušene súbor 600 minus súbor 500 = základ dane z príjmu. A to som účtovník amatér
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka ešte si nebral do úvahy Pp a Odp.. zo straty zrazu vznikol ZD a z neho daň..
    misoft On to tak nepočíta! Má dva stĺpce - plus a mínus - plusy spočíta, potom odpočíta mínusy a výsledok je hotový - daň je 0.
    pavol54 žabi napísal som "zjednodušene" neviem čo sú skratky pp a odp, inak dppo muj F doplňujúce udaje r 1 súčet výnosov... r2 súčet nákladov.... r.3 = r1-r2 výsledok hospodárenia =r33 súvahy= r38 výkazu
    pavol54 to si písal o mne? koľko si rokov účtoval ? možno na vojne "knihu vz.1"
    miruka75 Žabinka :-) Máte obrovskú pravdu. Je to aj tento prípad.A keď sa daň zaúčtuje, tak je strata ešte vyššia. :-)
    misoft Tu si mohol účtovať jedine TY, ja som mal na to človeka.
    pavol54 Komu si myslíš že som mačkal gule? nie výkonným praporčíkom, ale tým čo si mysleli že na to majú človeka ešte ani jeden výkonný praporčík neplatil, ale velitelia rôt(batérií) áno. prestaň sa nadnášať keď si ...
      zbaliť

    Ako správne vypočítať hospodársky výsledok po zdanení?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.