Zavrieť

Porady

Mám oznamovaciu povinnosť voči zdravotnej poisťovni pri zaradení do evidencie na úrade práce?

Ahojte,
skončil sa mi pracovný pomer a od 1.5.2021 som evidovaná na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie. Dnes som dostala Oznámenie o zaradení do evidencie. Pani úradníčka mi napísala, že oznámenie mám doručiť do mojej zdravotnej poisťovne. Avšak dve pobočky v mojej blízkosti nie sú otvorené kvôli kovidu, do call centra sa nedá dovolať a na maily neodpovedajú...
Stačí poslať poštou vyplnené tlačivo (z web stránky poisťovne) "Oznámenie poistenca/platitela poistného" a priložiť fotokópiu Oznámenia o zaradení do evidencie na ÚPSVaR alebo potrebujem to riešiť osobne?
Ďakujem za info!
3 komentárov     zbaliť
misoft
"Pani úradníčka mi napísala, že oznámenie mám doručiť do mojej zdravotnej poisťovne."
------------------------
Typické konanie štátnych úradov.... všetko musí občan, i keď je to už povinnosťou úradu.
ivka70 Ked pani uradnicka zaspala pred 5 rokmi ...
misoft Tak to je asi najvyšší čas, aby opustila teplé miestečko na úrade.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemas povinnost oznamovat evidenciu v ZP.
    Uz to robi priamo UP, za vsetkych evidovanych. Robia to sice s oneskorenim, ale nahlasuju. Ja by som si v ZP koncom mesiaca overila, ci ta eviduju ako poistenca statu v evidencii UP. Ak nebudu, potom predlozis potvrdenie.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zamestnankyňa Úradu práce zaspala dobu. Už niekoľko rokov posiela UP elektronickú dávku do ZP o poistencoch štátu, ktorí sú evidovaní ako nezamestnaní, poberajú rodičovský príspevok, sú PN alebo z iného titulu sú poistencami štátu. Poistenec už nemusí túto zmenu nahlasovať do ZP.

    Pre istotu si ale to potvrdenie založ. Keby náhodou zlyhala komunikácia medzi UP a ZP, aby si mala dôkaz, že si bola evidovaná na UP.

    Mám oznamovaciu povinnosť voči zdravotnej poisťovni pri zaradení do evidencie na úrade práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.