Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru zo štátov mimo EU

Ak dovezieme tovar zo štátu mimo EU t.zn.z tretej krajiny, čo musím vybaviť, zaregistrovať sa a ako to bude s dph? Budem mesačne posielať nejaký výkaz aj na colný úrad? a potom tie fa môžem normálne odpočítať v dph výkaze? pod akým kódom v mrp?
Kristián Čepišák Dobré ráno prajem, chcel by som sa informovať ohľadom uskutočňovania objednávky z Anglicka. Mám záujem objednávať so stránky Sik silk, len potrebujem poradiť ohľadom platenia cla, pretože už som s tým mal skúsenosť, no nieje najlepšia, pretože balík v hodnote cca 70€, mi zadržali na colnici, za ktorý som musel zaplatiť clo, v hodnote cca 40€. Neviem teraz či sa to berie od výšky sumy balíka, alebo sa to platí od kg? Veľmi rád by som prijal informácie ktoré by mi s túto dilemu pomôžu vyriešiť. Vďačný som za každú radu.
Vopred veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek odpoveď. Verím že v budúcnosti sa s takouto situáciou vysporiadám už sám. ????????
ivka70 otazky sa nezadvaku do kjomentarov ci odpovedi - vid pravidla poradu.
Zadaj si vlastnu otazku, kde mozes cakat odpovede.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes
Pri dovoze z tretích krajín sa DPH na faktúre neuvádza. To je mimo DPH. Musíš mať zmluvu s colným deklarantom a colný výmer, kde budeš mať uvedené clo a DPH. A na základe úhrady colného výmeru si vieš aj uplatniť DPH na vstupe.
Naposledy upravil mondes : 07.05.21 at 08:04
sattelitka aha , chapem, a tento doklad z colného úradu bude ako podklad k DP DPH na odpočet DPH? akým typom dph v MRP to nahrám? a ešte vás poprosím účtovanie. Dík
mondes Áno, bude to ako podklad k DPH. ....v MRP neúčtujem.

janulka5595 je offline (nepripojený) janulka5595

janulka5595
Ahoj,

my sme mali nedávno prípad nákupu tovaru z Anglicka, nakoľko už nie sú v EU tak faktúra bez DPH, prišiel colný výmer, ten v MRP pod kódom 41 z toho odpočet DPH
sattelitka a ten colný výmer kto riešil? ako sa to vybavuje, to pred či po dodaní tovaru treba riešiť

Dovoz tovaru zo štátov mimo EU

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.