Zavrieť

Porady

Ako zaštepiť citrón ?

Vie mi niekto poradiť, ako sa dá zaštepiť rastlinka citróna, vypestovaná z jadierok ? Ďakujem za radu.
buchač JanaNovakova (Dnes 12:22) No veď áno, ale kde sa dostanem k tomu vrúbliku ? ????
==================================
Skús v mäsiarstve alebo v železiarstve...
JanaNovakova Ozaj vtipné...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Napíš odkiaľ si nech sa ozve niekto čo by ti zaštepil alebo zaočkoval rastlinku, prípadne predal alebo daroval to čo potrebuješ. Napríklad v Košiciach je Klub Citrusárov kde sa na nich môžeš obrátiť s touto otázkou.
    JanaNovakova Ďakujem pekne za radu.
    je vela druhov, tento je najrozsirenejsi
    a tento je tiez celkom dobry, vola sa to ockovanie

    No veeeelmi dolezite pri stepeni citrusov je aby vrubel (to co davate na podpnik) mal ocka z ktorych budu dalsie konare. Iba ocka, nic viac, ziadne malinke konariky ani malinke rastuce listy. Cize vrubel musi byt odobraty v zime alebo na uplnom zaciatku jari (cize tento rok ste to zmeskali), podpnik musi byt aktivny, musi rast. Ked spojite vrubel s podpnikom treba zamedzit prisun vzduchu a to steparskou paskou, steparsky vosk nepouzivajte, citrusom skor skodi. Vo videu uvadza ze treba dat rastlinu do tiena na 2-3 tyzdne, no to nieje pravda. Je to 4-5 tyzdnov. 2-3 sa mi ukazalo ako moc malo. Drzim palce. Mne sa to podarilo az po 3 rokoch.
    Kupte si v obchode citrus ktory potom pouzijete na vruble,tiez to tak robim. Asi o polovicku ho vzdy zostriham. Co sa tyka podpnika, musi byt hruby aspon ako ceruzka aby sa dal stepit, cize 1.5roka a viac.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Cez klub citrusarov. Aj ja som sa tomu kedysi venoval. Neskor si to budes stepit sama. Bez problemov. Akurat su to rastliny dost narocne na pestovanie a pokial nebudes mat moznost ich dat v zime prezimovat niekde v chlade, tak to budes mat naozaj komplikovane... Ja som dopestoval aj mandarinky, aj krizenec citrona s grepom, par fig a zopar mandarin... Vsetko v byte, ale bolo to ozaj narocne. Tak vela stastia.
    JanaNovakova No veď áno, ale kde sa dostanem k tomu vrúbliku ? ????
    Nandrolon V tom ti ako máme pomôcť? Však najskôr keď chceš štiepiť, musíš mať jednak odrezok z rodivej rastliny a jednak dostatočne hrubú rastlinu na zaštiepenie. Otázka znela, ako sa dá zaštiepiť a nie kde zohnať odrezok z rodivej rastliny.

    Ako zaštepiť citrón ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.