Zavrieť

Porady

Hľadám, nejakého odborníka špecialistu v stavebnom konaní.

Kúpil som rodinný dom, takmer všetko tam už mám hotové v ohlásení drobnej stavby, elektrickej prípojky (to znamená zo strany Západoslovenská distribučná) a vyzerá to na veliký konflikt zo stavebným úradom, ktorý nepovolí drobnú stavbu. To znamená, že ma chcú úplne odstaviť, lebo dom bez elektriny je vlastne k ničomu nefunkčný. To nie je tak jednoduché, je to komplikované. Totiž správny orgán stavebný úrad môže rozhodnúť akokoľvek, aj tak že stavbu nepovolí a nehrozí mu žiadna sankcia !!! Už som bol na to ústne dopredu upozornený !!
Dokážem to dotiahnuť do odvolacieho konania. Ak tam budem neúspešný je možné to riešiť cez súdy žalobou a aký je tam predpoklad na úspech ???
V živote vždy som mal so stavebným úradom problémy a problémy a väčšie problémy a ešte väčšie problémy a stále mi robili len zle a zle !!
To ak mi oznámia, že stavbu mi nepovolia, tak neviem čo spravím. Už som nakúpil všetky elektrické veci, projekt som dal vypracovať, už mi potvrdil že projekt je vypracovaný a že ho zaslal na posúdenie do Západoslovenskej distribučnej. Už som zaplatil poplatok, ktorý mi určila Západoslovenská distribučná ba dokonca už od nich aj prišiel papier, že platba je platná a potvrdená. Ak mi stavebný úrad stavbu nepovolí tak prídem o všetko čo som zaplatil a ešte má prísť aby som mu vyplatil peniaze za projekt. To mu vyplatím ale mu poviem, že bude problém, stavbu stavebný úrad s najvyššou pravdepodobnosťou nepovolí.
Sú za tým majetkové záležitosti, lebo ten dom chcel kúpiť iný ale čakal, že cena pôjde dolu, lebo to nikto nekúpi. lenže medzi tým som to ja kúpil šikovnejšie a to som o tom nevedel, že si na ten dom "brúsil zuby" iný. No a tá osoba bola za primátorom a dohodla, aby mi tam nepovolili elektrinu. primátor pritlačil na šéfa stavebného úradu aby to tak urobil. A mal som tušáka, preto som išiel na stavebný úrad a tam som to vyzistil. potom, keď mi tam nedovolia prívod elektriny majú ten dom pýtať odomňa, aby som ho predal. Taký je plán ..!!!
Já sa ich nebojím, pustím sa proti nim, len budem potrebovať nejakého dobrého špecialistu v stavebnej oblasti, aby mi pomohol ...
Naposledy upravil Zetor 3 : 06.05.21 at 23:21
18 komentárov     zbaliť
Mária27 Čo je to za drobná stavba? Kde - na akom pozemku - má byť postavená?
Zetor 3 Zatiaľ z taktického hľadiska presne nechcem uvádzať, kde sa to nachádza a akom okrese ani parcely ani číslo LV.Je to lukratívna nehnuteľnosť a špecifickosť spočíva v tom, že na LV sú uvedení vlastníci ako dve rodiny, teda dve cudzie odlišné rodiny, ako podieloví spoluvlastníci. Sú tam pridelené dve súpisné čísla, teda fyzicky sú tam dve domové jednotky a dve bytové jednotky, kde každý dom patrí jednej rodine zvlášť.
A tu začala tá majetková záhada !!! Takúto nehnuteľnosť nikto nekúpi, lebo vidí na LV aj iného vlastníka. A preto ten kto to chcel cieľavedome čakal, že cena pôjde dolu a potom to získa. Býva v susedoch a má dve deti a potrebuje to pre ne ako stavebný pozemok. Takúto nehnuteľnosť kde sú spoluvlastníci kúpi len ten, kto sa špecializuje na nehnuteľnosti, lebo to pozná, že môže kúpiť aj nehnuteľnosť v podielovom spoluvlastníctve. (potom rozdelí podielové spoluvlastníctvo, tam tiež znovu lacno získam; ono prakticky už z taktického hľadiska ovládam celú nehnuteľnosť, lenže oni to ešte nevedia) .Rýchlo som nabehol a rýchlo kúpil - lacno. A suseda sa chytila za hlavu, že čo vlastne sa stalo, robila ako zmyslov zbavená. Samozrejme, že poznám, že predkupné právo nebolo opomenuté. Cez kataster to hladko prebehlo. Preto sa suseda spojila s primátorom toho mesta a preto cez stavebný úrad zabezpečujú, aby mi ale len stavebný úrad nepovolil stsvbu, aby mi znemožnili napojenie domu pod prúd, kedy sa domnieva, že ešte takto vznikne šanca, že sa k tomu domu, teda stavebnému pozemku ešte snáď dostane. (Ale to nikdy nebude !!! Ona o tom ešte nevie, to sa jej nikdy nepodarí, k tomu domu sa nikdy nedostane).
V tom dome bola zavedená elektrina, to znamená, že sa jedná už o existujúce odberné miesto, lenže vtedajší predávajúci das odtiaľ odmontovať hodiny -elektromer. A keďže hodiny boli odmontované dlhšie ako rok, tak teraz Západoslovenská distribučná tam pre zapojenie pod prúd určila podmienky pre novú technickú normu. Západosl.distr. to charakterizovala ako obnovenie dodávky elektriny (v žiadnom prípade sa nejedná o nové odberné miesto). Preto Západosl.distr. so mnou jednoducho uzavrela zmluvu o dodávke elektriny to je už podpísané platné z oboch strán. Už aj poplatok =139,80.-€ur som im zaplatil. Už aj projekt prípojky je hotový ten kto mi to zabezpečuje už ho poslal na vyjadrenie do Západosl.distribučnej.
Ale stavebný úrad mi už v minulosti v iných veciach robil čo najhoršie a teraz som cítil, že niečo nebude v poriadku a preto som išiel na stavebný úrad osobne a v takýchto prípadoch mám zapnuté všetky receptory a všetko, všetko mimoriadne sledujem ešte aj pohyb osoby, jeho vyjadrovanie, jeho mimiku tváre jeho postoj jeho správanie !!! A hneď som zistil, že mi chcú robiť znovu zle. Lebo šéf toho stavebného úradu mi povedal, že v spise nič nemám, že len vyplnené tlačivo o ohlásení drobnej stavby a že oni to nepovolia. Tak ako môže tvrdiť, že to nepovolí, keď v spise nič nie je. Len tak, že mu to niekto prikázal a to je nadriadený primátor a za ním už bola tá osoba, čo som ju predbehol v kúpe tej nehnuteľnosti, čo chcela pre svoje deti, len bola lakomá a čakala, že cena pôjde ešte dolu. (To naozaj je k jedu, keď niekto chce pre svoje deti kúpiť susedný dom, sleduje to, vie o tom, že je to v podielovom spoluvlastníctve, vie o tom, že to nikto v podielovom spoluvlastníctve nemá šancu kúpiť a zrazu príde cudzí človek úplne od inakiaľ (teda ja. ozn Zetor 3) a skúpi jej to, to sú jedy až k zúrivosti ani to nevedeli pochopiť, ako som to mohol zistiť ako som mohol vedieť, že to je na predaj (ten podiel) a ko som zistil, že predkupné právo je vyriešené (nebolo opomenuté) a že ako cudzí človek môžem vstúpiť do procesu Kúpnej zmluvy !!! A že ako som na to mohol mať peniaze - všetko bolo robené útokom veľmi rýchlo ani sa nestačila spamätať).
Tak jediná možnosť cez primátora vybaviť aby mu stavebný úrad nepovolil napojenie domu na elektrinu a potom čakať, že jej to hádam predám. Ale takéto konanie z hľadiska trestno-právneho sa kvalifijuje ako zneužitie právomoci verejného činiteľa, lenže aj to treba dokázať a oni sa nepriznajú. Ale v každom páde proti mne hrajú špinavú hru !!! Lenže ja sa ich nenaplaším já proti nim zaútočím, len budem potrebovať nejakého špecialistu, čo sa dobre, ale dobre vyzná v stsvebnom konaní, čo mi pomôže. Do odvolacieho konania by som to vedel dotiahnuť sám bez pomoci, vrátane prípadného napadnutia na príslušnú prokuratúru, v tom sa dokážem zorientovať.
V minulosti vo všetkých odvolacích konaniach som bol úspešný a vždy som ten stavebný úrad zhovadil. Takže ma poznajú, majú so mnou ešte nevysporiadané účty a majú veľký motív mi robiť zle. Lenže ja sa dokážem aj dobre zorientovať v mútnych vodách a doposiaľ vždy stavebný úrad v koncovom dôsledku prehral. Ale mňa to stálo neskutočné, ale neskutočné úsilie. Bol tu jeden človek na tejto porade, ktorý mi v minulosti radil, lenže už sa neviem s ním spojiť. Ten človek mi dobre poradil a tie rady som použil proti stavebnému úradu a bol som vo finále úspešný. Takže som v tých jednotlivých prípadoch porazil stavebný úrad a preto mi robia zle, lebo stavebný úrad v minulosti nevedel nado mnou zvíťaziť a nevedel proti mne uplatniť, že on je moc, moc, ktorá vládne nad ľuďmi a pokorí ľudí, keď im robí zle. (A-ja jáj, koľko prípadov poznám, že povedali niečo oproti stavebnému úradu a ten sa im chuďákom potom pomstil do špiku kosti a chuďáci si nevedeli poradiť a stavebný úrad sa im len a len pomstil, koľko vládal. Postavil dom a neskolaudovali mu ho, tak mu robili zle, a chuďák sa musel pokolenačky plaziť pred stavebným úradom a tí mu poriadne nakladali). A teraz je tento môj prípad ešte do dokonca znásobený aj tou susedou čo som jej vykúpil tú nehnuteľnosť čo chcela.

Situácia je v takom štádiu, že čakám na odpoveď k projektu Západoslovenskej distribučnej. Tento výsledok zo Záp. distribučnej zanesiem na stavebný úrad a následne stavebný úrad mi doručí výsledok konania o ohlásení drobnej stavby. Tam uvedie, s vysokou pravdepodobnosťou, že nie je súhlas všetkých spoluvlastníkov a drobnú stavbu nepovoluje. Následne to dá (hoci aj potajomky) vedieť tej susede, čo som jej vykúpil ten dom, tá bude spokojná a bude čakať, že prídem jej ten dom ponúknuť predať, lebo mi tam nechcú povoliť napojenie pod prúd.
No a potom sa ukážem v plnej akcii a zaútočím proti nim. K tomu napíšem až na budúce ako to urobím. Musím vedieť, akou formou mi to stavebný úrad oznámi ...
Zatiaľ mi posielajte rady ako ďalej; osnovu mám v mysli síce pripravenú, ale musím čakať a stále deň aj noc rozmýšľať nad textom a nad taktikou ako to urobím .
Pozdravujem Vás,
Ja som stavaný na záťažové situácie a zatiaľ v živote som sa zo všetkého vymotal a bol som aj v zložitejších životných situáciách a už aj za hranicou smrti, ale niečo ma vrátilo do tohoto života späť.
Zetor 3 Ešte jednu vec, keď som bol na tom stavebnom úrade sondovať aká je situácia, keď som mal tušáka, že niečo nie je v poriadku a mal som proti tomu šéfovi stavebného úradu zapnuté komplet všetky moje ľudské receptory, to takú silu a takú energiu som použil; to som išiel na absolútny výkon čo z mojej strany bolo len možné, to bola energia pri hranici života a smrti - nič, nič mi neuniklo absolutne som ho mal plne pod kontrolou ani len minimálny pohyb vlasu tam neunikol - tak som vycítil, že ten šéf spokojne povedal, ako mi to zamietnu. A v tom som ho ubezpečil (alebo ako to povedať pochválil, schválil) aby tak urobili.
Na to čakám, ak to tak urobia, tak to bude z ich strany kardinálna chyba a z toho budem čerpať a tam prehrajú, ale to bude len prvé kolo. Nebudem mať tým ešte konečne všetko vyriešené.
korela Nechceš tam zriadiť náhodou nejakú prevádzku? Málo info.
Celkom dobrý článok https://mariaurbankova.blog.sme.sk/c...ch-uradov.html, doplnený v r. 2019.
Zetor 3 Nie, nie, istotne nie, žiadna prevádzka, kľudné, krásne pokojné bývanie pre ľudí, ktorí si to zaslúžia, ktorí to potrebujú a ktorí nevládzu platiť bývanie tam kde žijú, hľadajú si niečo iné. Tam mám záujem každému vyjsť v ústrety a dať im takú šancu, aby mali spokojný život a aby cena za bývanie bola primeraná .. Žiadne konflikty nerobiť nikomu na prieky ani susede, treba sa ukázať ako inteligent aj keď ona robí podrazy. Asi tak..
Zetor 3 Dobrý deň Korela, tak toto s tým linkom si mi pomerne dosť pomohla, podľa toho, ten stavebný úrad mi ani nemôže nepovoliť zapojenie domu pod prúd. ten článok bude treba z mojej strany pomaly a poriadne preštudovať, tam sú veľmi cenné stavebné informácie, hneď som ten link skopíroval a uložil na iné uzamknuté miesto, aby som to nestratil !! Nó to je dobré !!!
Ďakujem..
Zetor 3 Ďakujem za ten článok budem z neho čerpať v prípadnom napadnutí stanoviska Stavebného úradu na príslušnú prokuratúru. Dnes som hovoril z človekom, ktorý mi má zrealizovať uvedenú stavbu, všetko som mu vysvetlil a pôjde na stavebný úrad. Pozná ich tam, "nasadil som ho na nich" presne som mu povedal o čo ide a má to vytiahnuť od šéfa stavebného úradu, prečo nechcú povoliť drobnú stavbu elektrickú prípojku. Keď tento človek tam príde na stavebný úrad a bude s ním hovoriť medzi 4 očami, tak to z neho vytiahne a já to budem vedieť ..
Nič iné my nezostane, len perfektne vypracovať napadnutie jeho stanoviska na prokuratúru, aby som dosiahol zrušeniu postupu zo strany Stavebného úradu. No a potom mám pripravený ďalší plán.

Kópiu textu adresovaného prokuratúre ti pošlem.

Tento týždeň asi príde vyjadrenie zo Západoslovenskej distribučnej a.s.,

Zatiaľ s pozdravom . T&J.
Zetor 3 Všetkých ich tam na stavebnom úrade nenávidím. V každom prípade mi robili len a čo len najhoršie a popri tom vždy konflikt vyvolala úplne cudzia osoba, ktorá so stavbou (to je jedno, že to bola drobná stavba) nemala nič spoločné !! Jednoducho sa išla sťažovať, žalovať a vždy jej stavebný úrad dal za pravdu, bez toho aby vec preveril. Potom vznikol veľký konflikt, medzi mnou a stavebným úradom a po "navarenom" konflikte stavebný úrad zistil, že tá osoba, čo sa chodila sťažovať a žalovať nemala pravdu, ale nenávisť už bola, to sa nedalo vymazať. A potom musel rozhodnúť Krajský stavebný úrad a aj ten dal mne za pravdu.
V jednom prípade som robil jednoduchú, tú naj jednoduchšiu ohradu stĺpiky a pletivo + bránku k tomu. Lebo tam bol starý hlinenný dom, ktorý sa zrútil, za predchádzajúcim majiteľom bol jeden somár, čo potreboval suché drevo a zobral centrálnu hradu zo strechy toho hlinenného domu. Narušil strechu, ktorá začala zatekať a dom sa časom zrútil. Já som ten dom sám na ručnej dvojkolesovej káre vynosil dozadu do doliny v záhrade a všetkú tú žltú hlinu som poctivo preberal, aby tam nebol bordel. Toľko som sa narobil, tak som vždy naložil plnú káru, že som ju nevládal po rovine tlačiť. Kára sa polámala, doma som ju pozvaroval, kolesá prešpicoval a ´dalej nosil hlinu. Normu na jeden deň som mal 8 kár a potom som si ešte zvíšil na 10 kár za deň. Celé leto som s tým sám robil. Keď dom bol vyvozený, tak som tam išiel robiť tú pletivovú ohradu. No a suseda s tým nesúhlasila stále sa chodila sťažovať a žalovať na Obecný úrad, no a na obecnom úrade aby jej vysvetlili, že nemá na to nárok aby ona rozhodovala na cudzom, tak jej pomohli, tým, že mne sťažia situáciu, a keď mi sťažia situáciu, tak tú ohradu robiť asi nebudem. No a z drobnej stavby mi Obecný úrad nariadil stavebné konanie, lebo počítali s tým, že potom už ohradu robiť nebudem. Takže na jednu ohradu kde bolo 6 stĺpikov + bránka som musel urobiť všetko, akoby som išiel stavať dom. No a keďže já som si musel hájiť svoje, tak som to musel prevalcovať všetko či sa im to páčilo, alebo nie. Normálne tam došla celá stavebná komisia a tá o tom rozhodovala, čím išli viacej proti mne, tým viacej dostávali. Toľko úsilia ma stála tá ohrada, že pri tom vyvážaní starého domu som sa toľko nenarobil, ako pri tej ohrade. Tam potom už vôbec neišlo o tú ohradu, ale o to kto koho porazí, či zvíťazí suseda, že cez orgány presadí, aby tam ohrada nebola, alebo či zvíťazím ja, a či tam tá ohrada bude. Z toho jednoznačne vyplíva, že ohrada tam jednoducho musela byť, aj keby vôbec neplnila funkciu ohrady jednoducho len preto, lebo suseda ju tam nechcela, tak ohrada tam musela byť, aby ju tam suseda videla, že tam je. Potom už išlo o to. Ale že ohrada z vonku ohradzovala dvor nikto neriešil. Len to sa riešilo, že suseda ju tam nechcela..
A nakoniec krajský stavebný úrad dal v odvolacom konaní stanovisko, že vlastník si na svojom postaví ohradu ako chce. Ale konflikt so stavebným úradom už nikto nevymaže.

Aj v tomto prípade o elektrickej prípojke, by lepšie bolo, aby veľký konflikt prebehol čím skorej, čím skoršie prebehne, tým nech je väčší a potom nech rozhodne iný orgán a hotovo a tak to aj bude. Iné východisko nevidím.
Ešte čakajú, na to, že so sklonenou hlavou pojdem za primátorom. Lenže som zistil, že ten je opilec. A to ma nepoznajú, já sa opilcovi nepokloním, tak ho odignorujem jak hovado.
Zetor 3 Už mám v písomnej podobe vypracovaný podnet na príslušnú prokuratúru, keď ho odošlem potom ti pošlem jeho opis. Musím však počkať na konečné stanovislo zo stavebného úradu, až potom..
buchač Potom napíš knihu o taktike...
Zetor 3 Ty si robíš z toho srandu. Koľko nehnuteľností si v živote kúpil ???
A hlavne ide o to, že už od viacerých ľudí som sa dozvedel, že stavebný úrad im robil neskutočné problémy. (Tam je vysoký predpoklad, že stavebný úrad to v mnohých prípadoch robí naschvál, aby si bol nútený dať takzvané všimné teda úplatok.) Osobne viem, že môjmu bratrancovi robili zle, lebo mal už hotový dom a neskolaudovali mu ho ale musel prerábať spodnú časť krovu, lebo rýna na boku bola o 20cm nižšie ako bolo uvedené na projekte. A keď sa s nimi povadil, tak mu robili ešte horšie. Lebo na stavebnom úrade vedeli, že keby im bol dal =500.-€ur do vačku, tak by nemusel nič prerábať a on to potom aj sám priznal, že ho to fakticky stálo viacej ako =500.-€ur.
Já konkrétne v tomto prípade, keď mi nechcú povoliť elektrickú prípojku tratím mesačne =300.-€ur, len v tomto jedinom prípade. Táto porada je aj o tom, ak sa niekto dostane do podobnej situácie, aby si to odtiaľto "okukal" a potom podľa toho pokračoval. Drvivá väčšina ľudí si v takýchto prípadoch nedokáže pomôcť.
Já by som bol zvedavý, ak by si ty mesačne tratil =300.-€ur, ako by si hrešil a nadával, až luster by sa trásol.
Buchač, tak nikomu nevypisuj na posmech. Jediná osoba, čo mi dobre poradila, bola korela a to tým, že ma odkázala na ten stavebný článok ..
https://mariaurbankova.blog.sme.sk/c...ch-uradov.html
buchač Zetor 3 (Dnes 07:14) Ty si robíš z toho srandu. Koľko nehnuteľností si v živote kúpil ???
Buchač, tak nikomu nevypisuj na posmech. Jediná osoba, čo mi dobre poradila, bola korela a to tým, že ma odkázala na ten stavebný článok ..
==========================
Samozrejme, že sa bavím...ale srandu som si nezačal robiť ako prvý ja.
Mne príde vtipné, že tu vypisuješ elaboráty jak Marx s Engelsom...podrobne informuješ o postupe, o svojich myšlienkových pochodoch, o prípadnej činnosti stavebného úradu...atď.
Koľko som kúpil a či predal nehnuteľností ?
...a ty si koľko kúpil ? Jednu ?
Lebo ak viac, tak by si mal byť v obraze, čo jedného čaká a neminie...teda taký "zbehlý" by nemal byť automaticky taký laik, za akého sa tu prezentuješ. Vyplakávaš jak malé decko...ty taktik.

P.S. 1:
Ja elektriku mám a aj tak prichádzam o určitú čiastku mesačne.

P.S.2:
Posmech som si nezačal robiť...teda, aspoň zatiaľ.
Ale nerob to ani ty...lebo spomenúť korelu, že dobre poradila...veď ma od smiechu vystrie.
korela je len čistá teoretička...tá ani z domu nevychádza, nie že by ešte niečo na úradoch vybavila.

Poznámka :
Ale inak je zaujímavé jedno.
Nadávaš na stavebný úrad až do het. Ja beriem, že zvyčajne sú tam typickí úradníci, ktorí bazírujú na nepodstatných veciach.
No v tomto prípade mi uniká pointa. Ak už raz bol objekt pripojený na sieť, tak na čo sa znova realizovať cez stavebné konanie, cez úrad ? Ich je trt makový do toho, že či sa pripojím alebo nie...či beriem elektriku od dodávateľa X alebo Y. Dodávateľ ma pripojí na sieť do rozvodnej skrine a fertig...odtiaľ si ťahám káble po svojej nehnuteľnosti krížom krážom...a každého by som mal na háku...počnúc stavebným úradom, cez starostu až po sťažovacieho suseda. Toho posledného by som ešte poslal pekne do péčka.
korela Čakala som, kedy si ma vezmeš opäť do úst. Na tvoje drísty nemienim reagovať, vysporiadaj sa so sebou sám a aj so svojimi neodbornými názormi v mnohých témach. Vyjadruješ sa ku všetkému, aj keď o tom nemáš ani šajn. Tvoje skúsenosti sú síce fajn, ale odbornosť nenahradia.
.
Nebudem na Porade vypisovať našu kalváriu so stavebným úradom. V zákonoch sú diery, zneužívajú sa. Rovnako aj v stavebnom zákone. Chaos a ľudia sú bezmocní. Toľko neodbornosti v bývalom režime nebolo. Všetko bolo jasné, normy STN boli úplné a hlavne záväzné právne normy, jasné a museli sa dodržovať.
.
Ing. arch. v odporúčanom článku bola sama šéfkou stavebného úradu.
.
Jeden z príkladov. Ako je vôbec možné, aby vyšlo od odborníkov niečo nejednoznačné a zbytočne "zamestná pol republiky"?
https://www.komarch.sk/informacia-k-...bytove-budovy/
buchač korela (Dnes 13:17) Čakala som, kedy si ma vezmeš opäť do úst. Na tvoje drísty nemienim reagovať, vysporiadaj sa so sebou sám a aj so svojimi neodbornými názormi v mnohých témach. Vyjadruješ sa ku všetkému, aj keď o tom nemáš ani šajn. Tvoje skúsenosti sú síce fajn, ale odbornosť nenahradia.
=====================
Nápodobne...holt, neprebudená a bez prečítania celej témy tu ideš fantazírovať a dávať kadejaké bludy.

...a ozaj, v tom výleve je otázka, ktorá veľmi nedáva zmysel ? Citujem :
" Ak tam budem neúspešný je možné to riešiť cez súdy žalobou a aký je tam predpoklad na úspech ??? "

Takže vieš odpoveď ? Vieš, aký by bolo prípadný rozhodnutie súdu ? Šak jasné, budď vyhrá alebo nie. Ale on chce vyhrať...zagarantuješ mu to ?

Ďalej by som sa opýtal. Si čítala všetko a fakt pozorne ?
Ak áno, tak by ti mali vyskočiť nejasnosti-nezrovnalosti v jeho tvrdeniach...ono to v tom rozpísanom texte plnom osobných výlevov nejak zaniká.

Ale ty mu pekne skočíš na háčik a papáš jeho stupídnosti...toto je zaujímavé. Ešte sa dokonca ofučíš.


P.S.:
Ale šak nemudruj...nedávaj kadejaké linky...daj odbornú odpoveď, ako to má riešiť.
Jáááj, ty nevieš...ba dokonca nemáš ani skúsenosti, respektíve ich nebudeš popisovať ? Tak to je asi tak, ako keby si ich nemala.
Zetor 3 Nieje to ešte vyriešené; čaká sa na stanovisko Západoslovenskej distribučnej, ak od nich nepríde výsledok, priebehu do troch dní, tak tam zatelefonujem čo je stým. Inak na stavebný úrad je vyvíjaný maximálny tlak, takže nebude to tak jednoduché z ich strany aby drobnú stavbu nepovolili ..
Zetor 3 Buchač !, nejasnosti, nezrovnalosti nie sú tam žiadne ..
Zetor 3 Celková situácia sa absolútne dramatizuje, doslova celý stav elektrickej prípojky sa dostal do katastrofálneho stavu, čo pre normálnu osobu je skutočne nevysvetliteľné a nepredstaviteľné !!! Západoslovenská distribučná a.s. nemá záujem na elektrickej prípojke, čo je nepochopiteľné !!! Pôvodná žiadosť o prípojku bola podaná ešte 1.4.2021; dnes je už 18.5.2021 a nič nie je vybavené, úplne nič. Západoslovenská distribučná, za túto dobu zaslala jedine vyplnené tlačivo podľa predtlače meno, priezvysko a ostatné ... Keby všetko k tomu bolo úplne hotové, ten dom do konca mája nebude pripojený pod prúd ... A podľa mňa nebude to pripojené ani do konca júna. Teda neni sú schopní dom pripojiť za tri mesiace. Normálne to cítim tak, aby som išiel a ponúkal úplatky, aby Západoslovenská distribučná konala ... V podstate sa to ocitlo v bezradnej a bezvýchodiskovej situácie.
Musím podať proti Záp. distr. podnet na URSO, a to je na dlhé lakte..
To je čó ??? Ani jeden z Vás čo ste tu na tejto podade by nevedel z tohoto vyjsť von. Nikto z Vás nemá taký rozumový potenciál aby vedel v tomto pružne zareagovať, aby to dokázal z tejto slepej cesty zvrátiť. Myslím, že sám s tým budem mať obrovské problémy, ale v tomto prípade pojdem podľa filozofie môjho bratranca, ktorý hovorí, že niektoré veci sa nedajú vyriešiť, a treba to nechať tak na osud.
To že Západoslovenská distribučná zaujala takýto postoj ma úplne dorazilo. Tam jediné východisko je konflikt aj zo západoslovenskou distribučnou. Keby mi aspoň niekto otvorene povedal, že treba dať úplatok, tak by som išiel do Nitry na NAKA a udal by som to. Sám osobne od seba sa bojím ísť zaniesť úplatok. No neviem ...
S pozdravom .
ivka70 tysi aky fanatik, vsetci sme sprosti, len ty i lietadlo .... neviem, naco nam to tu vypisujes, tuto temu zavriem, stala sa z toho len tvoja vrba narekov ..... nic neriesi a nikomu to neprinasa osoh ....
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
Tvoje zadanie je neúplné. Nevieme, čo za dom si kúpil - rozostavanú stavbu? Tak potom by na dom malo byť vydané stav. povolenie. Ak dom rekonštruuješ, tak na to treba stav. povolenie, nie ohlásenie stavby.

A čo máš hotové?

Je to len pohľad z jednej strany, tvojej a informácie môžu byť skreslené. Nemyslím si, že by ti stav. úrad nevydal povolenie len kvôli tomu, že niekto iný má záujem o tvoj dom. To mi príde ako paranoický pohľad.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Zetor 3 Nie nie, nie je to paranoický podľad. Každý má svoju povahu, každý je iný. Ty napríklad do konfliktu nepôjdeš. já keď mám na niečom záujem a veľký záujem pôjdem aj cez mŕtvoly a pustím sa proti každému, nebudem mať zábrany a nič ma nezastaví. Z nehnuteľnosťami sa zaoberám od roku 1985, veľa pri nehnuteľnostiach som sa naučil. Bola situácia, že v živote som sa ocitol na absolútnom dne úplne v beznádejnej situácii. Jediné čo ma podporovalo, že manželka stála pri mne. Koľko bolo rodín, že sa im v živote niečo nepodarilo, muž padol k zemi a žena sa na neho vysrala, tam ho zahodila ...
Samá prvá vec, keď v živote padneš padneš na úplné dno musí byť, že nesmieš prepadnúť alkoholu (a to môžeš ty povedať na niekoho, že má paranoický pohľad ??). Musíš sa vschopiť a povedať si, že štartuješ ďalej máš tu deti a ženu a musíš ťahať ďalej.
A to isté bolo aj u mňa. A práve nehnuteľnosti mi priniesli bohatstvo, nehnuteľnosti mi priniesli aktíva, ktoré ma zabezpečili tak, že už nikdy v živote nesmiem padnúť na dno a nikdy v živote nebudem odkázaný sa prosiť niekomu, aby som drel ako otrok za smiešnu minimálnu mzdu.
A preto nehnuteľnosti, vieš !!! Čo si myslíš, že ja som nevedel o tom, že ak kúpim túto nehnuteľnosť, že tam neprídu proti mne odvetné opatrenia v hociakej podobe ??? Čo myslíš, že ja som to nevedel ???
Ja ti vysvetlím, to ešte len začína. Postup bude nasledovný: Rýchlo potrebujem dať dom do prevádzky, teda dať pod prúd, aby sa tam dalo bývať. Všetko je tam už hotové, plyn, kanalizácia a verejný vodovod. A potom bude nasledovať rozdelenie podielového spoluvlastníctva. To bude ďalšia vojna, lebo pôjde žaloba.
Rozdelenie podielového spoluvlastníctva istotne nebudú moje rozmary a moje hoby, istotne nie !! Je to fakt, ktorý ma k tomu núti z každej strany. Lebo ak by sa so mnou niečo stalo, tak moja žena a moje ešte mladé, neskúsené deti by to nedokázali. A tá suseda, čo som jej to vykúpil z pred nosa by ich oklamala.
No a to je paranoický pohľad z tvojej strany ?????
Nemysli si, že ja chcem zakaždým konflikt so stavebným úradom, to si nemysli.
Môj prvoradý cieľ je rozdelenie podielového spoluvlastníctva, lebo tam ešte získam. (Ten druhý podiel sa rozdelením podielového spoluvlastníctva zablokuje - k tomu sa nateraz vyjadrovať nebudem).
Já robím všetko preto, aby mi drobnú stavbu elektrickej prípojky oficiálne povolili. Nemôžem kopať, terén, bez povolenia, bez dokumentu, lebo na to suseda čaká, hneď ma udá, nabehne štátny stavebný dozor (čo myslíš, že v minulosti ma neudali? - hneď tam bol štátny stavebný dozor a len a len pokuty - vždy som sa z toho vykrútil, vždy som štátny stavebný dozor odrbal a preto idú po mne, já si dávam sakramentský pozor).
Môj prvoradý záujem, je v tom, respektíve všetko robím pre to, aby drobnú stavbu povolili. Doručil som hlavný listinný podklad stavebnému úradu označený ako "Vyjadrenie k majetkoprávnemu stavu" a na druhej strane pripravujem všetky podklady, aby som v prípade neúspechu v prvom kole vedel ísť z takej východiskovej situácie, ked v konečnom dôsledku uspejem.
Plán je taký, do konca tohoto kalendárneho roku musí byť podaný návrh na súd pre rozdelenie podielového spoluvlastníctva.
A medzi tým mám krutý, ale veľmi krutý zápas zo stavebným úradom, ktorý musím zvládnuť, aj cez mŕtvoly. Všetku energiu všetku moju silu do toho dám a popri tom som veľmi zaťažený inými vecami, stavebnou činnosťou - inde, elektrickou inštaláciou na inom mieste, lány a lány kukurice, začal som s pestovaním Senegalského prosa, sliepky chovám ako plemenný chov na liahnutie hydiny s tým je roboty a roboty, cesnaku mám plno nasadeného dve stredne veľké fólie mám a ešte riešim aj zložité technické strojárske riešenia, aby som na tej pôde sa čím menej narobil. Zavolám ťa, aby si mi prišiel pomôcť, budeme robiť vedľa seba a ty ten pracovný nápor popri mne nezvládneš. A do toho mi prišlo úplne zbytočné zápasenie so stavebným úradom. Toľko toho je, že si dovolím tvrdiť, že Ty by si to nezvládol. A já to musím zvládnuť, zvládnuť sa to dá len vtedy, keď sa budeš vo všetkom veľmi, ale veľmi rýchlo usilovať. Neexistuje niečo také, že nezvládneš; je len jediná cesta, všetko musíš zvládnuť a všetko musí byť spravené bez toho, že by tam bola chyba, alebo porucha.
Tak veru, otočíš gombíkom a všetko musí fungovať na 1000%. Vieš si predstaviť, že idem ráno púšťať čerpadlo pre načerpanie vody hydine, aby mohli mať čerstvú vode a čerpadlo nepôjde ??? To sa nesmie stať, všetko musí byť absolútne precízne porobené, všetko musí fungovať na prvý raz ...
Tam máš, tvoj paranoický pohľad ...
buchač Zetor 3 (Dnes 00:05) Žiadne konflikty nerobiť nikomu na prieky ani susede, treba sa ukázať ako inteligent aj keď ona robí podrazy. Asi tak..
============================
Prečo mám pocit (po prečítaní všetkého), že to môže byť kľudne aj naopak ?
Zetor 3 Nerozumiem tomu !!!
Vlastníctvo bolo právoplatné 18.3.2021 od vtedy nastávajú právne účinky. Já mám trvalé bydlisko v obci, toto je prípad v meste úplne na cudzom mieste, s úplne cudzími ľuďmi. "Že to môže byť kľudne aj naopak" je príliš málo času pre mňa aby sa to tam od 18.3.2021 stihlo navariť. A na cudzom mieste by bolo riziko ísť do konfliktov, lebo to nepoznám a tí ktorí tam žijú by sa ľahko mohli jednému (mne) pomstiť. V takýchto prípadach ak hrozí konflikt sa ustupuje to je taktika. Nie nie naopak to nieje, to si trafil do zlého. To teraz ešte všetko len začína, všetci, ktorí sú zainteresovaní sú v tom, že primátor cez stavebný úrad zariadil, aby mi nepustili elektrinu do domu, takže každý sa na to v okolí spoľahol. Otázne bude, či ten zámer vyjde; majú pred sebou silného súpera, oni o tom nevedia. Zatiaľ majú odo mňa len jediný listinný (podklad) "Vyjadrenie k majetkovému stavu" to je všetko, možno tomu ani nerozumia. Ty ako rozumieš tomu, že ťarcha v skutočnosti existuje, aj keď nie je zapísaná v liste vlastníctva a musí sa rešpektovať !! Ako tomu rozumieš, nevieš čo to v skutočnosti znamená !!!
V skutočnosti je to tak, že My sme Mesto, My sme orgán nad ľuďmi a každý nás rešpektuje tak ako povieme. Len minimálne percento ľudí preveruje po orgáne, či konal správne.
Preto som sa obrátil na túto poradu, že v minulosti som sa tu skontaktoval nejakým expertom na stavebné veci a poradil mi absolútne jednoduchú vec, na základe, ktorej som vyhral nad stavebným úradom.
Bolo to, že som tiež ohlásil drobnú stavbu a to oplotenie, stavebný úrad, aby ma ničil, tak mi nariadil stavebné konanie (čo môže), takže na šesť kovových stĺpikov + bránku pletivovú som musel robiť celé stavebné konanie akoby som staval dom. No a vtedy myslím, že mi dali aj platiť nejaký poplatok, a ten špecialista na stavebné veci mi poradil, že v tom prípade sa nič neplatí.
No a ja som na nich s tým doslova zaútočil a taký cirkus som narobil, že pre našu obec odvtedy bol ten stavebný úrad definitívne vylúčený a prešlo sa na úplne iný stavebný úrad.
Niekedy v takýchto prípadoch stačí maličkosť a aj tá môže "zlomiť" veľkú vec.
Ale tento prípad, ktorý sa teraz deje, je na úplne inom mieste a já tam nebývam, já bývam inde, je to susedné mesto - úplne iní a cudzí ľudia..
Já pôjdem do konfliktu, len tak kde to je treba a tam kde je to nevyhnutné. A tuná to ani netreba, a ani nie je nevyhnutné..
  zbaliť

Hľadám, nejakého odborníka špecialistu v stavebnom konaní.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.