Zavrieť

Porady

Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidla aké je SK NACE

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť živnosť na Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidla. Podnikateľ ma zmluvu o poskytovaní služby vedenia cudzieho motorového vozidla a a faktúry od 1.1.2020 do 31.12.2020.
Keď ide na paušál robí iba evidenciu príjmov podľa faktúr a nič iné netreba ?
A aké je SK NACE? Vopred Ďakujem
5 komentárov     zbaliť
ivka70 A tak sa da podnikat? Nejde o zavislu cinnost?
Chobot To je závislá činnosť jak vyšitá, nie podnikateľská činnosť. Keby mal vlastný kamion, tak by to bola nákladná doprava.

Ani by ma neprekvapilo, keby niekto vymyslel živnosť že predavačka - predaj tovaru v cudzej predajni.
Katy a R MOŽNO má cudzie MV - ale licenciu na vlastné meno?
lenka1309 V živnostenskom má napísane Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidla tak preto ma faktúry .
Chobot Papier znesie všetko. Ale toto je pracovná pozícia "vodič" ako vyšitá. A mal by byť zamestnancom.

Keď si to vymysleli, tak nech sa s tým trápia. Keby to posudzoval IP, tak to neuzná ako živnosť, ale že malo ísť o pracovnú zmluvu.

Však si to predstav - ty si zavoláš živnostníka "šoféra", aby ťa odviezol v tvojom aute na letisko. A potom ti vystaví faktúru....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ked nahodíš do googlu vetu: SK NACE vedenie cudzieho motorového vozidla, nájdeš info, ktorú hľadáš.

    Nakoľko si neuviedla, či osobná alebo nákladná doprava, našepkám, že máš hľadať niekde v kódoch 49


    49.41.0 Nákladná cestná doprava
    Táto trieda zahŕňa:
    – všetky druhy prepravy tovaru na cestách:
    • prepravu tovaru vrátane dreva
    • zásobovanie
    • prepravu chladiarenskými dopravnými prostriedkami
    • prepravu ťažkých nákladov
    • prepravu nadmerného tovaru, prepravu v cisternových vozidlách vrátane zberu mlieka z fariem
    • prepravu dopravných prostriedkov
    • prepravu odpadu a odpadového materiálu bez zberu alebo likvidácie odpadu
    Táto trieda tiež zahŕňa:
    – prenájom nákladných dopravných prostriedkov s vodičom
    – prepravu tovaru dopravnými prostriedkami ťahanými človekom alebo zvieraťom
    Táto trieda vylučuje:
    – prepravu dreva v rámci lesa ako súčasť prác spojených s ťažbou dreva, pozri 02.40
    – distribúciu vody, dopravnými prostriedkami, pozri 36.00
    – prevádzku terminálov na manipuláciu s nákladom, pozri 52.21
    – služby spojené s poskytovaním prepraviek a obalov na prepravu tovarov, pozri 52.29
    – poštové a kuriérne služby, pozri 53.10, 53.20
    – prepravu odpadu ako súčasť zberu alebo likvidácie odpadu, pozri 38.11, 38.12
    Naposledy upravil kn-alka : 17.05.21 at 09:54
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenka1309 Vedenie cudzieho motorového vozidla v zmysle § 269 ods. 2 a nasl zákona č. 513/1991 Zb. ma uvedené v zmluve . Myslíte že to je SK NACE je 49390 ?
    kn-alka ešte raz: osobná alebo nákladná preprava?
    Chobot Obchodný zákonník v § 269 ods. 2 píše toto:

    "2) Účastníci môžu uzavrieť aj takú zmluvu, ktorá nie je upravená ako typ zmluvy. Ak však účastníci dostatočne neurčia predmet svojich záväzkov, zmluva nie je uzavretá."

    Čiže tam vôbec nie je pojednávané o type živnosti, len že môžu byť aj rôzne iné zmluvy.
    lenka1309 Nákladná preprava auto do 3500 kg
    kn-alka tak prečo chceš dať SK NACE na osobnú dopravu?
    lenka1309 Som z toho zmetená.
    kn-alka nevieš čo znamená osobná a nákladná doprava?

    pridala som odpoveď hore
    lenka1309 áno je to nákladná preprava .
    Ďakujem pekne SK NACE 49 .41. 0
    Nemal to nikde uvedené až teraz som sa mu dovolala že aká to bola preprava.
    Na faktúrach ma uvedené vedenie motorového vozidla a z toho som nemala ako určiť aká to je preprava.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Chce to len trocha porozmýšľať kde by to tak mohlo byť a trocha pohľadať. V dnešnej dobe na gúgli nájdeme všetko,(len treba chcieť) a odpoveď nájdeš raz dva http://www.nace.sk/nace/49-pozemna-d...rava-potrubim/
    Pri zmluvnom dodávateľovi si treba dať pozor na toto: https://akademiapredopravcov.sk/vyko...oveho-vozidla/
    Naposledy upravil Tweety : 17.05.21 at 09:43
    lenka1309 Pri zmluvnom dodávateľovi si treba dávať pozor ??? Ako ste to mysleli. Čítala som ten článok ale asi som to dobre nepochopila.
    SZČO ma uvedené vo výpise živnostenského registra Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidla. Doložil mi faktúry a zmluvu o poskytovaní služby vedenia cudzieho motorového vozidla. Ako má postupovať? Vopred Vám pekne Ďakujem

    Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidla aké je SK NACE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.