Zavrieť

Porady

Omylom prepísaná najnovšia verzia dokumentu vo Worde za predposlednú.

Dobrý, existuje spôsob, ako z usb, na ktorom som mal najnovšiu verziu mnohostranového word dokumentu uloženú a prepísal ju tou predošlou (s rovnakým názvom a v domnienke, že činím presný opak), vytiahnuť prepísaný súbor? Recuva i Lazesoft ho našli, ale prvý program ho neotvorí (vypisuje poškodenie), druhý oznamuje "probably good", no súbor je nečitateľný v časti, o ktorú som prepísaním prišiel (všetky úpravy za posledné cca 3 dni. Nejaký ešte silnejší nástroj, firma na záchranu dát, či strela cez dutiny lebečnú?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  misoft je offline (nepripojený) misoft

  misoft
  Ak si ju prepísal - tak je prepísaná. Pokiaľ si netvoril zálohy priebežne (Word to niekedy robí), tak šanca dostať pôvodnú verziu, ktorá je už prepísaná = 0. Navyše ak Recuva je určená skôr na obnovu "zmazaných súborov" - mazanie totiž prebieha inak, ako si predstavuješ.
  Pri vymazaní sa buď prenesie do dočasného priečinku Kôš (Bin) a odtiaľ sa dá vrátiť spôť, pričom OS označí pôvodné miesto ako voľné (pritom ten súbor tam fyzicky je - preto Recuva ho dokáže nájsť a zachrániť.
  Ovšem v prípadoch USB zariadení (je to viac pravdepodobné) sa pri mazaní fyzicky všetko vymaže (často to neukladá ani do BIN priečinku).
  Ty si však PREPÍSAL jeden súbor druhým, teda Recuva nemá čo stratené vyhľadávať (na mieste pôvodného je už nový). Navyše - pri prepisovaní sa mohol zápis poškodiť - preto Recuva neprečíta. Lazesoft len skonštatoval (podľa CRC), že je to OK - teda je to v poriadku podľa kontrolného súčtu s tými chybami.
  Takže žiadny silnejší nástroj ti neopraví už poškodený a prepísaný súbor, ani firma to nezachráni (netreba sledovať CSI, kde 100x prepísaný súbor dokážu na 100% obnoviť - to je fikcia). Ani strela do dutiny ti nepomôže - pomôže len znova si to sám opraviť - ak to Word načíta, nezmysly vymazať a napísať to všetko znova. A USB (najmä flash kľúčom) sa nedá na 100% veriť - robí sa záloha 2x,3x a na viacero médií.
  ivka70 15.06.21 10:46 odstránil(a) z Porady

  Omylom prepísaná najnovšia verzia dokumentu vo Worde za predposlednú.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.