Zavrieť

Porady

Žiadosť dediča o predlženie lehoty na podanie DP?

Viete mi prosím poradiť, ako máme podať Žiadosť dediča o predlženie lehoty na podanie daňového priznania? V živnosti sa nepokračuje, dedičské konanie nie je ešte ani začaté a termín 90 dní od smrti nám uplynie 10.6.2021. Je nejaký vzor na podanie žiadosti? Ako má taká žiadosť vyzerať? Elektronicky už komunikovať nemôžeme. K dokladom sa dostať bohužial tiež nevieme,,, až pokým neprebehne dedičské konanie....
a vztahuje sa žiadosť o predlžení aj na DPH a DzMV?
Naposledy upravil janazc : 19.05.21 at 10:04 Dôvod: doplnenie
3 komentárov     zbaliť
Mila123 požiadajte o predĺženie lehoty, určite DU vyhovie, a do kedy budete žiadať predĺžiť lehotu? žiadala by som aspoň 1 mesiac po právoplatnom ukončení dedičského konania (lehota na podanie DP v takýchto prípadoch nie je, niektoré dedičské konania trvajú roky).....
janazc dakujem prave sme podali žiadosť o predlženie DP, len neviem ako s DPH a s DzMV? Aj to mám poslať žiadosť o predlženie?
ivka70 To ste mali podat, aj ked bez uplnych udajov, a potom podavat dodatocne.
Na to sa asi odklad nevztahuje.
Dan z MV bolo treba podat do 31.1., preco to riesite teraz? DPH za ake mesiace? Zomrely nemal uctovnika?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Normalne podate ziadost so zdovodnenim prislusnemu spravcovi dane.
    Otazne je, ci podal DP za rok 2020 a ci v roku 2021 prekrocil hranicu prijmu na podanie DP.

    ....
    Vyššie uvedenú lehotu však môže správca dane predĺžiť, a to na základe žiadosti dediča, ktorú však musí podať najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania.

    https://www.podnikajte.sk/dan-z-prij...leho-danovnika

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Myslím, že formulár na to nie je ... ale ak chceš, lepšie skontroluj na stránke FS.
    Podlľa mňa len normálnu žiadosť - napíš všetky údaje o daňovníkovi , aj o zákonnom zástupcovi - a napíš to, čo si napísala tu (že nemáte zatiaľ potrebné doklady) .
    Ako vzor - že aké údaje treba - si pozri nejakú žiadosť vo formulároch na FS (napr je tam nejaká o vydanie potvrdenia)
    https://www.financnasprava.sk/sk/ele...-vzorov-tlaciv

    Žiadosť dediča o predlženie lehoty na podanie DP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.