Zavrieť

Porady

BSM - vymahanie splatok za uvery po rozvode

Zdravim, som 2 roky rozvedena. Pocas manzelstva sme kupili dom na hypotekarny uver dofinancovany spotrebnym uverom. Hypoteka je pisana na oboch, spotrebny na exmanzela. Pocas manzelstva sme brali este jeden spotrebny uver, ktory je pisany na moje meno, ale financie boli vynalozene do domacnosti. V dome nezijeme, ale od rozvodu splacam hypo, spotrebak na moje meno plus energie na udrziavanie domu. On plati spotrebak na svoje meno. Momentalne sa dom predava. Ja ziadam, aby sa vyplatila hypo, obidva spotrebne uvery, plus aby mi vyplatil polovicu splatok z hypo,energii aj mojho spotrebaku za tie dva roky, s tym, ze sa tam zohladni aj polovica splatok co by som mala aj ja prispiet do toho jeho spotrebaku. S tymto nesuhlasi, a chce vyplatit len hypo a svoj spotrebak, za tie dva roky nechce uhradit svoj podiel nakladov a este zisk co zostane chce rozdelit 50 na 50. Toto je pre mna absolutne neprijatelne. Ako mam prosim postupovat, mam sancu uspiet na sude, ziadam len to co som platila aj za neho, nic navyse. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Na súde vám to všetko spočítajú, rozdelia napoly majetok, úhrady aj dlhy, kto dostane viac ako svoj zostatok, zaplatí tomu druhému. A obaja zaplatíte úžasný súdny poplatok (možno aj také trovy advokáta).

    BSM - vymahanie splatok za uvery po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.