Zavrieť

Porady

Kupec chce vrátiť produkt ( PayPal platba )

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Prvýkrát som predávala produkty do zahraničia ( Rakúsko ) a s platbou cez PayPal. S kupcom sme sa na všetkom dohodli ( ešte som mu aj znížila cenu a zaplatila GLS ), ale po tom ako dostal produkt mi poslal mail s fotkami "škrabancov". Písal, že mu mám vrátiť časť peňazí ako náhradu škody. Škrabance na foto vôbec neboli škrabance, len nejaké malé milimetrové otlaky ( prikladám foto čo mi poslal ). Problém je, že keď som mu navrhla, že mu vrátim nižšiu sumu ako on chcel, napísal, že otvorí sťažnosť na Paypale a pošle mi produkt späť. Ja už tie peniaze čo mi poslal za produkt nemám a zdá sa mi nefér, za takú maličkosť, že má kupec právo žiadať späť peniaze. Pred odoslaním produktu som mu poslala veľa fotiek a vo všetkom som vyhovela. Prosím poraďte mi čo mám robiť ( prvýkrát som používala PayPal ).
184202806_372422580816148_3885074810478779003_n.jpg  
184349079_3806743322769989_3993143540206723143_n.jpg  
183987287_518069892909100_3914972879026230566_n.jpg  
184226439_459429325334161_8207091946072935806_n.jpg  
184135513_553725608946785_9018327914971945161_n.jpg  

1/1
11 komentárov     zbaliť
Chobot Pay Pal je len platobná brána, ty si predávala asi cez nejakú inú stránku (eBay, inzertný portál, alebo cez tvoju web stránku či obchod).

Neuvádzaš dôležitú vec - či to predávaš ako podnikateľ, alebo to predávaš ako fyzická osoba, teda ako veci z druhej ruky. A hlavne - či ide o nový tovar, alebo použitý.

Od toho závisia aj odpovede, ktoré dostaneš.
misoft Sťažnosť na PayPale otvoriť môže - PayPal ju zamietne, pretože tovar DOSTAL, pretože peniaze boli predajcovi doručené. Podmienky pal.brány boli splnené.
Pokiaľ si to predávala ako súkr. osoba - nepristupuj na žiadnu zľavu - naopak - odkáž mu, že TY ho budeš riešiť ako podvodníka a jeho osobu všade označíš ako nedôveryhodnú = nikto s ním nebude "obchodovať".
Kika2002 Som súkromná osoba, kúpila som novú figúrku a o pár mesiacov som ju predávala cez myfigurecollection, kvôli tomu, že som potrebovala vykryť nejaké výdavky. Kupec sa mi ozval cez komentár na stránke a ja som mu na mail poslala foto a cenu. Neskôr som ju znížila. Teraz som len chcela vedieť, či ma PayPal právo žiadať ( na jeho sťažnosť ) odo mňa späť peniaze a vrátenie figúrky. Preňho je problém len to čo mi poslal na foto ( a čo som tu uverejnila ). Podľa mňa je to prílišná drobnosť na vrátenie 145€. Alebo na vrátenie 10€ zo sumy, keď všetko ostatné vrátane boxu je tiptop. Aj tak som mu to predala pod cenu.
misoft Predala si pod cenu - tak nech nevyskakuje.
Navyše ako použité (ak si to vyslovene uviedla a poslala mu i foto) - Paypal má svoje podmienky na vrátenie peňazí.
https://www.paypal.com/sk/webapps/mp...y-and-security
On by musel dokazovať, že si klamala, ale pokiaľ si to uviedla - tak by mu vrátili veľké - vieš čo.
Chobot V tom prípade kupoval z druhej ruky. Nie je tam žiadan záruka ani garancia nového tovaru. Opotrebenie je podľa mňa primerané stavu tovaru.

Garancia PayPal, resp. ochrana kupujúceho spočíva v inom. Ak predávajúci nepošle alebo nedodá kúpený tovar, tak kupujúci má záruku vrátenia peňazí. Sú tam ešte iné prípady záruky, ale tvoj prípad do toho nespadá.

Kupujúcemu nemusíš písať vôbec nič, ale ak chceš, tak mu napíš, že kupoval použitý tovar a opotrebenie je primerané cene a že jeho námetky neakceptuješ. A hotovo.
duves Pri elektronike z druhej ruky platí ale fakt, že kupujuci musí obdržať funkčny tovar. Záruka platí, ale je obmedzená. Napr. je dobre pri inzerate uviest, že zaruka napr. na fotoparat 3 mesiace a podobne.
Kika2002 Ďakujem Vám za objasnenie. Bola som z toho dosť nervózna. Nebudem už naňho reagovať.
Kika2002 Napísala som do inzerátu, že figúrka je nova aj s boxom a že na cene sa môžeme dohodnúť. Tak snáď ostatní pochopili, že nie som obchod, že som ju kúpila a po nejakom čase ju predávam. Áno, bola v novej perfektnej kondícii a aj box. To čo mi kupec poslal na fotkách nepovažujem za opotrebovanie, ale otlak ešte z pôvodnej firmy ( majú uvedené na stránke, že keďže sú figúrky maľované ručne, môže na nich byť nejaká škvrna a pod. ). Ja som si to osobne vôbec nevšimla, keďže som ju mala vybratú len dvakrát.
Chobot Tak si zavádzala. Písala si, že je nová, ale už nebola nová. Krabica bola už rozbalená a mala si ju aj vybratú.
Kika2002 Nie ja som mu v mailoch poslala fotky figúrky - vybratej z krabice. Ale je aj pravda, že bola nová, vybrala som ju len dvakrát. Žiadne opotrebovanie sa nemohlo stať - vlastnila som ju cca 3 mesiace. Ale podľa ostatných komentov mám pocit, že toto PayPal nebude riešiť, nakoľko prišla v bezchybnom stave okrem tej milimetrovej odreniny. Všetko som platila a dala som aj zľavu. Lepší obchod by nikde neurobil.
Chobot PAyPal nerieši stav opotrebenia. Riešia zjavné veci - napr. nedodanie, dodanie iného tovaru, než kúpený, dodanie iného množstva, nekompletného a pod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ak si predávala použity tovar a bolo to vyznačené pri ňom, môže si trhnuť. Spory sa otvárajú aj cez tuto platobnú bránu, aj cez portal stranky, kde si mala inzerat (napr. ebay a pod.). Toto normalneho človeka nenapadne. Spory som riešil, napr. z číny mi prišli "vyťahane" reťaze na bicykel, alebo tie ich 3,7V članky 18650 nemaju ani desatinu deklarovanej kapacity. No takto, vyčkaj na spor, paypal ťa osloví, text inzeratu musí byť k dispozícii. Treba to vysvetliť. Paypal v tom spore vystupuje niečo ako mediator. Neviem ale čo sa stane, ak da za pravdu kupujúcemu a ty odmietneš vratiť peniaze, alebo poskytnuť zlavu. Predaval som do nemecka cez ebay nejaky fotoaparat po špeci uprave, nebol problem.

    Kupec chce vrátiť produkt ( PayPal platba )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.