Zavrieť

Porady

Poberania marodky z AT

uznany 50%ID na Slovensku,zaroven aktivna živnosť v AT....je možnosť dalej poberania marodky z AT ?pretože som stale už viac ako 1 1/2 roka doma a mordku z AT dostavam nadalej....
Naposledy upravil ivka70 : 26.05.21 at 10:11
Tweety ozaj mordka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Keďže ste požiadali o invalidný dôchodok a tento Vám bol uznaný, dostávate aj peňažnú dávku zo SP - SP žiada o vyjadrenie aj SVS či máte nejaký nárok aj na časť dôchodku zAT ak ste si tam platili poistné, takže nie je možné dostávať súčasne invalidný dôchodok aj Krankengeld z PN ( takisto ako na SK - pn skôr ako priznanie ID )
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cupko a ak mi AT neschvali ID ani vtedy už nebudem mať narok na PN z AT?dakujem...
    hanelie Ak vam SP uznala ID to znamená, že vam bude ukončená SK PN, takže vam lekárka už nevypisuje PN ( Krankenmeldung )- čiže nebudete mať na základe čoho žiadať SVS o Krankengeld
    cupko kedže som po operacii nadoru na mozgu a ostali mi nasledky ako epilepsia SVS ma informuje od kedy možem začať znova PN ...takže od minuleho roku januara som marodovala už nepamätam ale asi do konca juna a potom som dostala list že možem znova na tu istu diagnozu od 8.12.2020 a marodujem nadalej....neviem či som urobila dobre kedže som požiadala o ID ale bol mi odporučany primarkou neurochirurgie....preto som chcela vedieť že ak mi neuznaju ID v rakusku pretože živnosť som ešte nerušila či budem mohla nadalej poberať PN z rakuska ....pretože zo slovenska nedostavam nič....a ako dalej tiež neviem....mam čakať na vyjadrenie z AT?posielať nadalejPN?
    hanelie https://www.svs.at/cdscontent/?contentid=10007.816735
    hanelie SVS vam vypláca Krankengeld už 78 týždňov ? To mi akosi nevychádza podla priloženého linku
    hanelie Ak mate rozhodnutie SP o ID tak vám priznali aj ID dôchodkovú dávku ( ak máte nárok )
    cupko dakujem Vam veľmi pekne ...uvidim ako to všetko časom dopadne....
    hanelie Pravdepodobne ste OP v AT , skúste otázku zadať na FB - slovenské opatrovateľky v Rakúsku , možno vám poradia z osobnej skúsenosti
      zbaliť

    Poberania marodky z AT

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.