Zavrieť

Porady

Susedov bazén blízko nášho plota, stratili sme súkromie, obťažuje nás hlukom.

Sused si opakovane dáva bazén na úroveň nášho dvora, aj keď sme ho poprosili, upozornili, že je to trochu nevhodné miesto (možnosti má, záhradu má veľkú) - keďže sme úplne stratili súkromie, celé leto je tam hluk (snažím sa to chápať, veď v bazéne hluk býva ) ale je ich počuť, akoby boli na našom dvore, pretože domy sú postavené tak, že sa to od stien odráža. Nehovoriac o výhľade z mojich okien - priamo do ich záhrady kde je bazén, z mojej terasy priamo do ich bazénu ... Je mi to nepríjemné, nemáme radi konflikty, ale nevieme to riešiť. Sme v dôchodkovom veku, radi by sme si poobede posedeli na terase, na dvore, ale žiaľ, ruší nás to, nedá sa ... Okrasné kríky ktoré máme vysadené ako izolácia nestačia, betónový plot si neviem ani nechcem predstaviť.
korela Nevysvetlíš im to. Niečo podobné sme riešili nedávno na stavebnom úrade, úplne sme prišli o súkromie po 40 rokoch, odpoveď referentky v lete 2019, čoho sa obávate, dnes každý ráno odíde do práce a prichádza domov večer. O pol roka prišiel covid a home office.
Simona853 A môžem vedieť ako Ste to možno doriešili, alebo aj nedoriešili ... ?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je teraz online Chobot

  Chobot
  To ťa až tak otravuje, keď je niekto na vedľajšom dvore v bazéne pár hodín? JAsné, že keď si vonku, tak počuje zvuky z okolia. A prečo by si mal sused dávať bazén niekde na koniec záhrady len kvôli tomu, že tebe to vadí?

  Ty máš okná smerované do ich dvora a ty budeš hovoriť o strate súkromia?

  Zavri sa v dome, tam to počuť nebudeš. A nepozeraj von z okna, keď sú v bazéne. A na terasu choď, keď nie sú v bazéne. Hádam tam nie sú 10 hodín denne.

  Fakt neviem, akú radu očakávaš. To chceš zakázať susedovým deťom hrať sa v bazéne?
  buchač Hmm....ale ty asi ešte nebudeš na dôchodku... či ?
  Koľko rokov majú tvoje deti ?

  P.s.
  Ako vieš, že okná sú situované do susedovie záhrady ?
  Čo/kto bol prvý ? Kohút alebo sliepka a či vajce ?
  Simona853 Bazén má na konci záhrady ... a do dvora mu nevidím. Za rady ďakujem. Nezažiješ, nepochopíš.

  kukučka je offline (nepripojený) kukučka

  kukučka
  Sú rôzne pomenovania pre hluk, eskimáci vraj majú sto pre sneh. Pochopí ten, kto pozná rozdiel medzi výskotom od radosti, šantením viacerých detí a vreskom a škrečaním hoc len jedného rozmaznaného, poprípade s takou istou kamarátkou. Pri jedných sa zasmeješ aj ty, pri druhých radšej nevylezieš von.

  Benko je offline (nepripojený) Benko

  Benko
  Simona, neurobíš nič. Riešili sme podobný problém a nepochodíš, pokiaľ neporušujú zákon. A aj keby ho porušili, obávam sa, že nič by sa nestalo. A či je niekto v bazéne 10 hodín alebo hodinu je jedno, nikdy nevieš kedy ten rámus začne.
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Simona853 Ďakujem za reakciu. Zákon neporušujú samozrejme, veď sú na svojom, Skôr ma mrzí tá neochota urobiť čo i len krok k zachovaniu akých takých - zatiaľ dobrých - susedských vzťahov.
  misoft Vraj neochota z ich strany. A z tvojej strany je zase neochota tolerovať šantenie detí....
  A za ďalšie toto:
  "Nehovoriac o výhľade z mojich okien - priamo do ich záhrady kde je bazén, z mojej terasy priamo do ich bazénu" - teda narúša nejaké súkromie? Oni, či ty?
  "Sme v dôchodkovom veku..." - a vieš ty, koľko je tu na Porade v dôchodkovom veku? Väčšina je rada, že sú súčasťou spoločnosti, že NIE SÚ odstrihnutí, osamotení....
  Simona853 Ďakujem za reakciu.
    zbaliť

  kosstallova je offline (nepripojený) kosstallova

  kosstallova
  Každý má inú citlivosť aj potrebu , niekomu vadí špliechanie vody v bazéne , iný cestuje k moru , aby počúval špliechanie mora.
  7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Simona853 Neprekáža mi špliechanie vody ... ale byť celý deň ako na kúpalisku - no neviem ...
  misoft Hmmmm.... byť celý deň ako na kúpalisku - vadí, byť celý deň na terase ako na grile - nevadí.... pritom i na kúpalisku si ako na grile, akurát sa pri pečení podlievaš.....
  Simona853 misoft - sused, si to ty? Ty ma musíš veľmi dobre poznať a moju terasu tiež ... Pobavil si.
  misoft No... mať teba za susedu - tak to sa radšej picnem. Našťastie nie som. Ale bývam v paneláku a v medziblokovom priestor deň čo deň šantia decká, kriku piskotu, výskania do aleluja, v baráku buchot od malých - a čo mám búchať na dvere´, aby boli ticho, alebo vybehnúť von a nakričať na decká, aby nevrieskali?
  A aby si vedela - i ja som dôchodca a na rozdiel od teba - mne to nevadí, skôr som rád, že vidím, ako tie deti sa vedia radovať zo života.
  Simona853 Deti som nikde v príspevku nespomínala. Ok, nech ti to vydrží
  ivka70 Tak co ti vlastne prekaza? Kto a ako robi hluk, ktory ti prekaza?
  Dospeli od susedov sa snad nekupu, nespliechaju a nevykrikuju v bazene cele leto cely den ....
  Simona853 Áno, máš pravdu. A AJ deti, nie LEN deti - len to som chcela v predošlom komentári povedať.
    zbaliť

  ivka70 je teraz online ivka70

  ivka70
  Posunutie bazena na inu poziciu v zahrade ti hluk nezmierni.
  Ide skor o tvoju o malichernu poziadavku, aby si mohla susedovi vycitat, ze kazi susedske vztahy.
  Zabranit vyhladu z terasy na bazen sa da rastlinami ci osetrenim plota.
  Rovnako neverim, ze su u susedov cely den v bazene.
  My mame takto bazen u druhych susedov, cize jeden pozemok medzi nami a ked deti santia, je ich pocut aj u nas. Je to v lete mozno hodinu-dve a vobec to nie je rusive.
  Nemat ziadny hluk by znamenalo odstahovat sa na samotu pri lese.
  Toto je standardny susedsky hluk, skor sa treba odosobnit, za par rokov deti u susedov odrastu a budu v bazene menej hlucne.
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Simona853 Vôbec nemám zapotreby susedovi vyčítať ... nechcem sa s nikým hádať. A áno "malicherná" požiadavka ... zmenila by si názor, byť tu jeden horúci víkend v lete. Ok, ďakujem za reakciu.
  ivka70 Nezmenila, ako pisem, mame ob dvor susedov s detmi a bazenom, preto viem ,ze posun bazena hoci aj o 30 metrov, nepomoze.
  A ponam ulicu v jenom malom meste, kde cela ulica ma za zahradami skutocne kupalisko.
  Tam to je oela horsie ako jeden privatny bazen u susedov.
  Oliwa Tak to je hotový aquapark...
    zbaliť
  6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  korela možno by stačilo vhodne umiestniť kamery. ale to už budú mať bazén postavený.
  keby sa nestavali takmer po celom Slovensku kolónie s dvojdomami, ale normálne domy ako kedysi na klasickom vidieku, na ktorých dvoroch si susedia mohli robiť čo chceli od mlátenia ženy až po kikiríkajúceho kohúta ráno o druhej, a ktorých jednotné dispozíčné osadenie na pozemkoch bolo ešte v 70. r. vyhodnotené ako najvhodnejšie bývanie, čo sa týka životných podmienok.
  alebo pri RD do L, tak by vhodne umiestnený bazén počas leta určite menej obťažoval susedov, a majitelia by mali zároveň oveľa väčšie súkromie.
  nielen dobrý, ale aj obyčajný architekt dokáže vytvoriť z bývania raj na Zemi, a nebude dopredu zasievať na susedské spory.
  ale o čo jednoduchšie je nasekať katalógové stavby bez jedinej konzultácie s architektom. ale inak by stačilo sa riadiť aj sedliackym rozumom, aby bol pokoj.
  ivka70 Blbosť, práveže sa stavali domy v spoločných dvoroch, susedia si videli priamo do kuchyne, mali spoločnú studňu a deti sa hrali na strede dvora. To dnes sa všetci snažia izolovať, vyliezť z králikarni, kúpiť drahy dom a očakávajú v radovej zástavbe kľud opusteného ostrova - veď za tie peniaze, že
  korela Prečo to nazývaš blbosťou? Písala som, že táto výstavba rodinných domov bola profesionálmi vyhodnotená v 70. r. (možno išlo o 80. r.) ako najlepšia. Aj dnes sa opäť vynára https://slovenskydom.sk/ pretože je to výstavba skutočne overená a naša, neprevzatá z iných kultúr. Dobre sa v nej býva, to je dôležité.
  Ja som nemala na mysli spoločné dvory, vo dvoroch pristavovala k pôvodnému domu zvyčajne prvá, druhá generácia, vytvárali sa tzv. výmenky.
  Tieto dnešné veľmi nešťastné riešenia sa práve dnes vytvárajú viacnásobným zoskupením dvojdomov vedľa seba (celé nové ulice), vraj sa tým získa väčší pozemok. Neviem, či tento argument obstojí, kde a na čom sa ušetrí, pretože si ľudia teraz doslova pozerajú do okien, úplne sa vytráca sa súkromie. To si v budúcnosti odnesie svoju daň zhoršené zdravie. V minulosti sa dvojdomy stavali tak, že väčšina nemala bočné okná, a vôbec, RD takmer vždy nemali okná na jednej strane domu, to bolo pravidlo. Len koľko je tém na Porade, že "sused si urobil okno do nášho dvora" a pod. Vždy ide o zásah do súkromia.

  https://www.vajnory.sk/vajnorsky-lud...turna-pamiatka Poprechádzaj sa po Roľníckej vo Vajnoroch, tam je ešte tejto zástavby dosť (stačí googlom). Aj na našej ulici sa nájdu takéto domy, časom sa nahrádzajú za vilky. Lenže nejde o lokalitu horných 10 tis., takže urbanizmus dostáva od 89 dobre zabrať. Vytráca sa charakter obcí.
  Ako môže niekto v obci schváliť radovú výstavbu na dlhých parceliach? Ako k tomu prídu majitelia susedných parciel? Prichádzajú o slnko a vidno im z poschodí na komplet celý pozemok. Zvrátenosť.
  https://medziknihami.sk/clanky/ako-sme-kedysi-zili/ venuje sa juhu, ale typ domov sa nachádzal aj na severe a určite aj inde po Slovensku.
  buchač Ty vieš furt niečim jedného rozveseliť...
  Teraz som sa pobavil nad rozmiestnenim kamier...dokonca vhodné rozmiestnenie.
  To je v tomto prípade aké ?
  Nejdem ani len spomínať zákon ohľadom umiestnenia kamier.
  Takže aké je to tvoje vhodné rozmiestnenie kamier ?
  marleau Ja kamery nespomínam a ty sa staraj, aby ti nevychladla aura okolo siláctva, ty belzebub.
  buchač marcipan, či čo to máš za nick...ty dilino sprostý....ja nemôžem za to, že si zjavne nepochopil, že reagujem na korelu a nie na tvoje stupídne chujoviny.
  Teba ja mám na háku...niet totiž na čo reagovať a na fašistické drísty nie je nik zvedavý, o čom svedčia aj tvoje uzamknuté príspevky.
    zbaliť

  lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

  Strojár lubko6394
  To je tá demokracia. Môžeme chovať holuby, sliepky, kohútov, mačky a psov. Na druhej strane sú susedia, ktorí dľa zákona musia akceptovať hovná na streche, záhradke či predzáhradke, prelet lietadiel, balónov a prípadne medveďov, vlkov, či bobrov. Kde je tá demokracia ak sa jedná o mňa ? Nemať posraný trávnik či záhon, nemusieť zaliezť do búdy keď sa niekto demokraticky rozhodne vykonať si vyhliadkový let je snáď nadprávo ? Budujeme zákony na ochranu medveďov, vlkov, bobrov... a kto ochráni mňa ? Ja mám mať len povinnosti a tí druhí len práva ? Tak nech musia platiť dane a poplatky ako ja. Však tá daň za psov je len na úhradu sáčkov a exkrementov. Ak chcem chovať psa tak musím mať k dispozícii pre neho vhodné podmienky a nie že srať a šťať ho vyvediem na verejný priestor. Aj ja si môžem zrušiť kanalizáciu a osrať park v obci čo obšťať prístupné pozemky ? Akosi sa nám to vymklo. Kde vytvoríme rezerváciu pre obyčajných ľudí ktorí by boli chránení rovnako ako zver ? O osadách ani nezačínam.
  Simona853 Aha ... ale to malo byť asi v inom príspevku, ak sa nemýlim.

  Susedov bazén blízko nášho plota, stratili sme súkromie, obťažuje nás hlukom.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.