Zavrieť

Porady

Odkiaľ zistím UF faktor pri radiátore

Zmenili mi UF faktor v roku 2020 na výpočet nákladov na teplo v bytovom dome po výmene meračov tepla. Radiátory som menila pred 10 rokmi, keď montovali aj prvé merače tepla. Podľa čoho zistím UF faktor pre jednotlivé typy radiátorov? Mala som nižšie platby za vykurovanie a radiátory som menila v roku 2008-2009. Vtedy namontovali aj prvé merače. Teraz zrazu po toľkých rokoch mám iné radiátory? Stále tie isté, menili len merače. Ďakujem.
Naposledy upravil ajuška 2014 : 03.06.21 at 19:39 Dôvod: Doplnenie otázky
duves Vraj merače! A v akých jednotkách to meria? V kvarkojaul-sekundach?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    sito

    A preto sa každý výrobca slaninky, teda meračov tepla v bytoch bytového domu dušuje, že jeho spôsob rozpočítania spoločných nákladov domu za vykurovanie domu sú najsamnajspravodlivejšie. Ale všetci klamú.
    ajuška 2014 Ďakujem.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    " Radiátory som menila pred 10 rokmi, keď montovali aj prvé merače tepla."

    Ty si si namontovala nové radiátory. Firma, ktorá vyrobila slaninku, merače zároveň vypracovala katalóg v ktorom určila na ktorom mieste radiátora je treba uchytiť merač a aký UF faktor, prepočítavací koeficient.

    " Teraz zrazu po toľkých rokoch mám iné radiátory? "

    Radiátory máš stále tie isté. Ale? Ale mohli ste zmeniť firmu, výrobcu meračov a tá má už iné duchovno, na hovno, ale duchovno. Aj ste nemuseli meniť firmu, ale firma už ten model, radu merača nevyrába. Už vyrába modernejšiu a teda aj s iným duchovnom, UF faktorom.

    Opýtaj sa susedov, tí tiež isto majú UF zmenené, ale správca vášho domu to musí vedieť kto montoval merače a na základe čoho im určil UF faktory.

    " Mala som nižšie platby za vykurovanie ... "

    Vieš, platby za vykurovanie nie sú závisle len na tvojom prístupe k vykurovaniu vášho domu, tvojho bytu. Všetko je to spoločné, náklady na vykurovanie domu a aj všetky merače na radiátoroch sú spoločné, sú súčasť vykurovacieho systému domu a slúžia na rozpočítanie spoločných nákladov domu za vykurovanie domu na jednotlivé byty v dome. Pokiaľ by ti niekto tvrdil, že podľa tvojich, svojich meračov platíš len za to vykurovanie, ktoré ti tvoje merače namerajú, never mu! Robí si s teba ...
    ajuška 2014 Ďakujem pekne za odpoveď.

    Odkiaľ zistím UF faktor pri radiátore

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.