Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri DPH-zomrelom daňovníkovi, ked sa v živnosti nepokračuje?

Prosím o radu, mám zomreléhlo daňovníka, za ktorého podávame daňové priznanie na DPH, ako máme postupovať pri DPH? V majetku firmy eviduje autá, ktoré už nemajú zostatkovú hodnotu,/ sú dávno odpísané/ zásoby nemá žiadne... len nejaké vystavené faktúry. Faktúry na vstupe nemá žiadne... Môžem v DPH zohľadniť len vystavené faktúry?.. a tým pádom nám vyjde daňová povinnosť. A treba podať aj kontrolný výkaz?
Ďakujem veľmi krásne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Samozrejme, že dph treba podať aj vtedy ak nie sú prijaté len dodané plnenia. Daňovník má v tom prípade daňovú povinnosť.

    Povinnosť podať kontrolný výkaz (§ 78a zákona o DPH) sa vzťahuje na platiteľov DPH, teda osoby registrované pre DPH v zmysle § 4, § 4a, § 5 alebo § 6 zákona o DPH (nevzťahuje sa na osoby registrované pre DPH podľa § 7 alebo § 7a zákona o DPH).

    Platiteľ DPH nie je povinný podať kontrolný výkaz, ak:

    nie je povinný podať daňové priznanie (napr. ak zahraničnej osobe registrovanej pre DPH podľa § 5 alebo § 6 zákona o DPH nevznikne povinnosť podať daňové priznanie),
    podáva nulové daňové priznanie,
    uvádza v daňovom priznaní len údaje o dodaní tovaru oslobodeného od dane podľa § 43 alebo § 47 alebo údaje o dodaní tovaru podľa § 45 zákona o DPH a súčasne v ktorom neuvádza údaje o odpočítaní dane alebo uvádza len odpočítanie dane pri dovoze tovaru do tuzemska (napr. ak platiteľ DPH dodá tovar do iného členského štátu s oslobodením od dane podľa § 43 zákona o DPH a uplatňuje len odpočítanie dane pri dovoze tovaru z tretieho štátu do tuzemsk
    Naposledy upravil Tweety : 02.06.21 at 11:54
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janazc aj kontrolný výkaz?
    janazc To znamená, že v mojom prípade zahrniem do DPH len faktúry na výstupe.. keďže nemáme žiadne doklady na vstupe....a DPH možem podať. Správne rozumiem?
    janazc z tohto mi vyplýva že musíme podať aj kontrolný výkaz....
    Ďakujem
    Tweety tak
      zbaliť

    Ako postupovať pri DPH-zomrelom daňovníkovi, ked sa v živnosti nepokračuje?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.