Zavrieť

Porady

Opatrenie počas núdzového stavu

DD, mám otázku (nepamätám si to presne, ako to bolo nastavené), pri Opatreniach 1 a aj 3 (pre zamestnancov) počas MS, musela sa splniť podmienka 2 mesiacov, počas núdzového stavu sa zmiernila táto podmienka na 1 mesiac....... ale aká to bola podmienka si neviem spomenúť......keďže Opatrenia, ak sa nemýlim boli k dnešnému dňu 19 - krát menené, je to náročné......teda ak by niekto si spomenul, aká to bola podmienka, bola by som rada......(priznávam sa, útočí na mňa staroba). Ďakujem
už to mám.....

zmiernila sa podmienka udržania pracovného miesta. Od októbra 2020 platí, že zamestnancovi, na ktorého si zamestnávateľ uplatní príspevok, nesmie dať zamestnávateľ výpoveď z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) a b) Zákonníka práce. A to v čase, kedy na neho poberá príspevok a ďalší jeden mesiac nasledujúci po poslednom mesiaci, za ktorý si uplatní nárok na príspevok na zamestnanca, ak ide o mesiac, v ktorom platil núdzový stav. Ak ide o mesiac, v ktorom už neplatil núdzový stav, zamestnávateľ nesmie dať zamestnancovi výpoveď z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) a b) Zákonníka práce dva mesiace nasledujúce po poslednom mesiaci, za ktorý si uplatní nárok na príspevok na zamestnanca
Naposledy upravil Mila123 : 05.06.21 at 18:03 Dôvod: už to mám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Opatrenie počas núdzového stavu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.