Zavrieť

Porady

Ako vyplniť daňové priznanie - uplatnenie daňového bonusu pri poberaní pandemickej OČR v r. 2020

Zdravím Poraďáci,

v r. 2020 som v dôsledku poberania pandemickej OČR (8 mesiacov) zarobil menej ako 6-násobok minimálnej mzdy. Zamestnávateľ mi vyplatil daňový bonus len za 4 mesiace.

Mám nárok na vyplatenie daňového bonusu za zvyšných 8 mesiacov v roku?

Ak áno tak:

- vypĺňam DP typ A?
- v riadku 32 mám zaškrtnúť všetky mesiace v roku?
- do riadku 36 mám zarátať výšku prijatej pandemickej OČR alebo ju stačí uviesť v osobitných záznamoch daňovníka (je tam potrebné uviesť aj presný dátum poberania OČRky + treba priložiť čestné vyhlásenie o tom k DP?)
- v riadku 57 uvediem súhrnný nárok na daňový bonus za celý rok + do riadku 59 sumu vyplateného daňového bonusu zamestnávateľom?

Za vaše odpovede Vám vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    1. Ak ste nemali okrem príjmov zo závislej činnosti, tak áno.
    2. Áno, v r. 32 zaškrtnúť všetky mesiace
    3. do r. 36 uvediete skutočný príjem, bez OČR a v osobitných záznamoch rozpíšete za každý mesiac zvlášť príjem z OČR, ktorý Vám bol v r. 2020 vyplatený. Čestné vyhlásenie nie je potrebné. Aspoň ja som nedávala.
    4. áno, v r. 57 uvediete celkový nárok na DB a v r. 59 DB vyplatený zamestnávateľom.

    V podstate máte správny postup.

    Ako vyplniť daňové priznanie - uplatnenie daňového bonusu pri poberaní pandemickej OČR v r. 2020

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.