Zavrieť

Porady

Vyhladanie parcely

Dobry den. Vedeli by ste mi poradit mobilnu aplikaciu, cez ktoru by som si mohla zistit, kde fyzicky na akej parcele sa nachadzam? Pripadne vlastnikov?
6 komentárov     zbaliť
buchač To ako myslíš, to fyzické nachádzanie ?
wegamizi Ze stojim fyzicky na neznamej parcele a aplikacia po spusteni by mi ukazala cislo parcely a vlastnikov
wegamizi Cislo parcely potrebujem.
wegamizi Dakujem. To pouzivam. Len som chcela vediet, ci nejaka aplikacia funguje ako GPS. Ze sa budem po pozemkoch pohybovat a bude mi to ukazovat napr.cislo parcely, kde sa prave nachadzam
Katy a R ale veď ti to ukazuje číslo parcely - aj vlastníkov, keď sa klikneš na nejaké miesto
Chobot Však aj táto aplikácia funguje na základe GPS. Teda mobil zistí pomocou GPS súradníc tvoju polohu a ukáže ti na mape, kde si. To je obdoba navigácie - tam sa ale tiež môže stať, že ťa umiestni o pár metrov ďalej.

Nerozumiem, čo viac očakávaš. Táto mapa je práve spolľahlivá, lebo je priamo napojená na katastrálnu mapu. Neviem, či ešte nejaká iná aplikácia ukazuje on - line katastrálnu mapu. Treba len pár klikov a máš, čo potrebuješ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    V prehliadači v mobile si zadaj stránku:

    https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/s...8.800000&sc=n#

    a tam si nájdeš konkrétnu parcelu, na ktorej stojíš. Nájde ti číslo parcely aj vlastníka.

    Máš tam jednu ikonku, ktorá ti identifikuje aktuálnu polohu, len to musíš povoliť v mobile. Ale na 100% sa na to nemôžeš spoľahnúť
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wegamizi Parada. Dakujem. A taka z Gps neexistuje?
    misoft GPS je často nepresné pre osobné používanie. Mobily preberajú síce informácie z viacerých družíc, ale tie appky používajú na určenie polohy len prvé tri "zamerania", čo robí presnosť +/-
    10-15m. Geodeti pre určovanie polohy používajú prijímače, ktoré čakajú niekedy i 5-10 minút, aby získali signály a údaje MINIMÁLNE zo 4 družíc, ak preberú z 5-6 tak je presnosť na 10cm.
    Preto Chobot napísal, že to nie je na 100% spoľahlivé.
    wegamizi Hm. To je skoda. Pohybujem sa po Donovaloch a hladam si vlastnictvo :-)
    vicktor Zaujalo ma, klikol som, ale namiesto zistenia ze som doma, sa otvorila iba zakladna stranka.
    Predpokladam, ze rovnako by to bolo aj inde v terene.
    Chobot To si sa mohol opýtať manželky, tá by ti povrdila rýchlejšie, než mobil, že si doma.
    Dáša_ Len pre zaujímavosť, bol si vonku alebo dnu?
    buchač Ja len toľko, že nie všetky parcely sú zapísané a už ani nespomínam, že ani nehnuteľnosti.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ja by som povedala, že úplne stačí tá mapka ZBGIS - predsa približne vie, kde sa nachádza - a je tam možnosť zvoliť si "terén" - tam vidí aj malé údolia napr (kopčeky), tiež si môže zvoliť 3D pohľad .
    Resp ešte porovnanie v "google maps"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.