Zavrieť

Porady

Daňová zostatková cena pri vyradení majetku

Ahojte,
chcem sa spýtať, či robím niečo s daňovou zostatkovou cenou predaného majetku, viď príloha, znižuje mi výsledok hospodárenia kladný výsledok danová zostatková cena mínus účt. zostatková cena pri vyradení majetku? v mojom prípade 7233-2712,17 = 4520,83 eur?

Prosím, nikto nevie poradit?
Naposledy upravil cinky16 : 10.06.21 at 05:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    zostatkovú cenu, daňovú a účtovnú riešiš až v daňovom priznaní.. tak isto aj odpisy, daňové a účtovné..
    pozri si staršie debaty, napr, https://www.porada.sk/t274065-predaj...znania-po.html
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 ano ano zabinka, prave uzatvaram rok, nakaolko sme mali odklad do 30.6.2021 robim DP. majtok som cez odpisy mala v nakladoch vo výške 18987,83 eur, zostatkovu cenu 2712,17 som uctovala na ucet 541. uctovné odpisy boli vyssie o 4520,83 eur ako daňové to som dala ako pripocitatelnu polozku na riadku 150 DP a danovu ZC tiez vo vyske 4520,83 eur, dam na riadok 290.
    Je to takto spravne?
    Žabinka ak ZCU>ZCD rozdiel ide na riadok 180
    ak ZCD>ZCU rozdiel ide na riadok 290
    ak UO>DO rozdiel ide na riadok 150
    ak DO>UO rozdiel ide na riadok 250
    cinky16 super si poklad dakujem krasne, vzdy perfektne, mudro a jednoducho vysvetlis
      zbaliť

    Daňová zostatková cena pri vyradení majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.