Zavrieť

Porady

SZČO - opatrenie č.2 podvod alebo zákonný postup?

Chcem sa opýtať, či je zákonné ak mi firma uhradí ako SZČO len 1/3 faktúry, čím sa mi zníži príjem - ja požiadam o pomoc štát opatrenie č.2 zníženie príjmu. A raz za kvartál mi pošlú zvyšok peňazí za 3 mesiace naraz. Na začiatku firma nemala peniaze tak to tak robila, teraz som si na to zvykol. ďakujem
veronikasad predpokladám, že za mesiac kedy ti doplatia zbytok faktur nárok na príspevok z Opatrenia č. 2 nemáš
zajkobojko áno nemám, ale celkovo sa to oplatí, za 2 mesiace dostaneš dajme tomu navyše 1500 eur - len ma zaujíma či to je legálne, lebo nevidím žiadne porušenie a asi to tak robia kde sa dá
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    aj by som niečo napísal, ale boli by to samé hviezdičky... jasné, je to super nápad, dohodnúť sa s klientom, aby faktúry zaplatili neskôr resp. vôbec. samozrejme, že je to podvod a ty to dobre vieš.

    len si daj pozor, aby si neupútal pozornosť a nezačali vyšetrovať tvoj vzťah s "firmou" ako závislú prácu...
    zajkobojko ťažko povedať, aj pred koronou sa mi stalo že firmy zaplatili faktúru aj po 2 či 3 mesiacoch ako mali ako SZČO nemá páky aby som ich pritlačil - neviem o tom že by splatnosť faktúr bola nejako štátom obmedzovaná....závislá práca nie je problém nakoľko nerobím len pre 1 firmu...inak keď začala pomoc štátu tak som písal email ako to bude so SZČO ktorým firmy platili nepravidelne pre koronou - teda budú porovnávať mesiace s tržbou 0 takže ak dostanem v korone tržbu 0 mám porovnať dve nuly a som bez príspevku...čo myslíš, odpísal niekto? nie

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Ak ten znížený príjem nastane okolnosťami, kvôli pandémii, lebo "firma nemala peniaze", tak je to v poriadku. Ak znížený príjem nastane plánovane, lebo si to tak dohodnete, išlo by o subvenčný podvod, nakoľko v podmienkach opatrenia je vyslovene uvedené, že "v súvislosti s vyhlásením mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu mu poklesli tržby".
    zajkobojko Firma stále tvrdí, že nemá peniaze, to ja neviem posúdiť. a čo v prípade ak vystavím 2 faktúry s platnosťou 60 dní ako umožňuje zákon? V tom prípade mám 2 mesiace 0 príjem na účte, 3. mesiac mi prídu 3 platby spolu naraz. Niekto to môže nazvať podvod, ale mne to príde skôr ako "čo nie je zakázané je dovolené" pretože systém splatnosti faktúr je predsa na dohode firmy a SZČO, nie?

    SZČO - opatrenie č.2 podvod alebo zákonný postup?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.