Zavrieť

Porady

Dobropis zo zahranicia

ahojte poradaci prisiel nam dobropis zo zahranicia viem ze ho mam zauctovat minusovou ciastkou ale neviem aky kurz mam pouzit..a potom nam prisla faktura kde nie je tento dobropis zapocitany ako to mam potom uhradit mam si oznacit obidvoje aj fakturu aj dobropis a ono mi to same vypocita ten rozdiel ktory mam zaplatit alebo ako..dakujem krasne vsetkym ktory mi pomozu..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    staankaa
    ahojte poradaci prisiel nam dobropis zo zahranicia viem ze ho mam zauctovat minusovou ciastkou ale neviem aky kurz mam pouzit..a potom nam prisla faktura kde nie je tento dobropis zapocitany ako to mam potom uhradit mam si oznacit obidvoje aj fakturu aj dobropis a ono mi to same vypocita ten rozdiel ktory mam zaplatit alebo ako..dakujem krasne vsetkym ktory mi pomozu..
    Dobropis zaúčtuješ dňom jeho obdržania, prepočítaný kurzom, ktorý bol použitý pri prepočte faktúry, ku ktorej sa dobropis vzťahuje. Spôsob úhrady (resp. zápočet) je možný iba na základe dohody s dodávateľom.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    No, ale ak je odvolávka na dobropise, že dobropis patrí k danej faktúre, tak netreba mať žiadnu dohodu. Stačí faktúru ponížiť o dobropis a rozdiel uhradiť.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Súhlasím, niektorí dodávatelia však uprednostňujú vzájomné poukázanie platieb.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    ja som nahodila obidve aj fakturu aj dobropis..a mam to teraz odpocitat rucne a tak to uhradit alebo ako...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    staankaa
    ja som nahodila obidve aj fakturu aj dobropis..a mam to teraz odpocitat rucne a tak to uhradit alebo ako...
    V prípade, ak je na dobropise napísané, aby sa započítal s faktúrou, ku ktorej patrí, resp. na nasledujúcu platbu (resp. mám takúto dohodu s dodávateľom), urobím interný zápočet na dobropisovanú sumu a uhradím rozdiel. V opačnom prípade uhradím faktúru v plnej výške a čakám na úhradu dobropisu.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    nie je tam napisane aby sa zapocital s fakturou..takze mam uhradit fakturu v plnej vyske na aku je vystavena a oni mi potom vratia ten rozdiel ci ako to je?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Môžem len zopakovať: riadim sa na základe dohody s dodávateľom. V tomto Ti naozaj neviem dať jednoznančú radu.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    ano viem ale som len chcela vediet ci som spravne pochopila to co si mi napisala..a ten dobropis zauctujem ako...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    staankaa
    nie je tam napisane aby sa zapocital s fakturou..takze mam uhradit fakturu v plnej vyske na aku je vystavena a oni mi potom vratia ten rozdiel ci ako to je?
    doslova "nie je tam napisane aby sa zapocital s fakturou" tam nemusí byť uvedené, stačí, ak je niekde na dobropise napísaný variab.symbol faktúry. Dobre by bolo sa telefonicky skontaktovať s dodávateľom a dohodnúť sa na forme platby.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    staankaa
    ano viem ale som len chcela vediet ci som spravne pochopila to co si mi napisala..a ten dobropis zauctujem ako...
    Dobropis zaúčtuješ tak , ako píšem vyššie. Do daň. priznania DPH potom:

    r.23 = mínusom základ dane
    r.24 = mínusom DPH
    r.25 = plusom DPH

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    a bola by to chyba keby bolo na dobropise uvedene aby sa zapocital s fakturou a ja by som to urobila tak ze by som uhradila celu fakturu a budem cakat na uhradu dobropisu..a aku predkontaciu pouzijem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    staankaa
    a bola by to chyba keby bolo na dobropise uvedene aby sa zapocital s fakturou a ja by som to urobila tak ze by som uhradila celu fakturu a budem cakat na uhradu dobropisu.... mám pocit, že si faktúru už uhradila v celej sume....tak potom čakaj .....a aku predkontaciu pouzijem
    Dobropis zaúčtuješ s analytikou DPH pre zahraničie, napr.:

    - 100,-............504xxx/321xx........r.23
    - 19,-............343119/343219.....r.24...DPH vstup/výstup

    Interný doklad k dobropisu:

    - 19,-...........343219/343119....r.25... DPH výstup/vstup


    Interný doklad daň. priznanie :

    - 19,-.........343900/343119....r.24
    + 19,-.........343900/343119....r.25

    Každý SW však ponúka iné možnosti, ako postupovať, aby sa Ti sumy dobre napočítali do daň.priznania. Už som sa "vyčerpala" v tejto téme , idem na DÚ.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Prosím o radu:
    V r.2006 sme prijali FA v EUR - nebola zaplatená(dohoda).
    v r. 2008 na tú FA bol vystavený Dobropis na istú časť EUR a zvyšok sa má doplatiť, ale dátum vystavenia je 04.07.2008 a dátum dodania je 05.12.2006 - aký kurz sa má použiť na zaúčtovanie???
    Ako mám toto urobiť-aby sa mi vynulovala aj tá Fa z r.2006 a aby bola v poriadku aj Fa 2008????ID?
    Nedá sa mi urobiť Dobropis k tej Fa z roku 2006?
    Musí sa urobiť aj Reverse charge?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.