Zavrieť

Porady

Oprava minulých rokov

Dobrý deň,
zistila som nezrovnalosti v účtovníctve v rokoch 2018 a 2019. Konkrétne evidovanie zvierat v zásobách a DM. Chcem to opraviť, ale viem, že otvorenie účtovných kníh je porušenie účtovných predpisov. Myslíte, že mi príde kontrola?
4 komentárov     zbaliť
Denisa187 Niekto?
Mila123 prepáčte, ako to máme vedieť???? či budete mať kontrolu........opravte si majetok tak, ako má byť podľa vás správne, a pokračujte v odpisovaní DM a spätne opraviť DP? záleží komu ste "ublížila".......
Mila123 posielam SS
Denisa187 Ja som len chcela názor, či s tým nemal niekto skúsenosť. Ďakujem za správu, prečítala som si to, ale robím v jednoduchom účtovníctve. Písala som aj s finančnou správou, môžem to opraviť v tomto roku, zapíšem DM a v rovnakej čiastke ako odpis dám aj zvýšenie základu dane. So zásobami mi nepomohli, tak to už nebudem riešiť a budem niesť následky pri daňovej kontrole. Vtedy som to robila prvý rok a aj keď neznalosť nie je ospravedlnenie, nespravila som to naschvál a stále sa zlepšujem. ????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Denisa187 Prepáčte, zabudla som napísať že robím jednoduché účtovníctvo.

    Oprava minulých rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.