Zavrieť

Porady

Vysvedcenie

Dobry vecer,môže sa škola vyhražať ,ze nevydaju synovi vysvedčenie,keď s manželom nepodpíšeme pokarhanie triednym ucitelom.
Ďakujem za odpoveď
buchač Môže sa súd vyhrážať, že nevynesie rozsudok, ak obvinený nepodpíše výpoveď ?

Ale aby som odpovedal ?
Áno, škola sa môže vyhrážať...lenže vysvedčenie je povinná vydať...viď tzv. školský zákon.
Škola nevydáva vysvedčenie iba tým žiakom, ktorých nebolo možné klasifikovať alebo im riaditeľ povolil opravné skúšky.

P.S.
Ale v podstate sa čudujem, že nepodpíšete pokarhanie. Čo tým vlastne chcete docieliť ?
Osobne si nemyslím, že by si škola niečo také vymýšľala....skôr by som povedal, že zaslepení rodičia opičou láskou k svojmu potomkovi si nepriznajú vinu a chybu vo svojej výchove.
Môžete sa realizovať na školskej inšpekcii...ale docielite iba jedno...že posmelený rodinný klenot si bude ešte viac dovoľovať.

Pokarhanie vezmite na vedomie...mladému doma vypáľte 1-2 výchovné a bude pokoj.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vyhrazat sa mozu, nevydat nesmu.
    https://www.skolskyportal.sk/prevadz...at-vysvedcenie
    ... na konci školského roka vysvedčenie nedostávajú iba tí žiaci, ktorých nebolo možné klasifikovať alebo im riaditeľ povolil opravné skúšky. Povinnosť vydať žiakom vysvedčenie je zakotvená v školskom zákone.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    .. len si mi pripomenula ... dneska je to už "úsmevná " záležitosť ... https://www.porada.sk/51730-co-sa-mi...ml#post1443290
    A ktovie??? - možno ho synovi neskôr pošľú poštou .... ak mu teraz nedajú ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.