Zavrieť

Porady

Zdravotna poistovna - ukoncenie studia v strede mesiaca a praca az od dalsieho mesiaca

Ahojte. Od semptebra som studovala na vyske ale nesadla mi a tak si hladam pracu.
Vyzera ze najjednoduchsi sposob je nechat sa vyhodit. To sa stane niekedy v juli a papier mi pride tiez v juli. Ak si dovtedy nenajdem pracu budem si musiet platit zdravotnu poistovnu sama respektive ist na urad prace.
Viem ze na urad prace sa treba prihlasit do 7 dni odo dna kedy mi pride papier o vyhodeni zo skoly. Kedze to by malo byt niekedy v strede mesiaca musela by som si platit zdravotnu poistovu za zvysnu polovicu mesiaca keby sa rozhodnem pre moznost dobrovolne nezamestany namiesto uradu prace?
Keby som si v takom pripade nasla do 1 augusta pracu a teda potom by vsetko riesila dana firma bolo by to OK ze cast jula nebola ani skola ani praca ani urad prace?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Áno, ak nebudeš evidovaná na UP (nie je to povinné), dní bez platiteľa ZP si budeš musieť doplatiť ako samoplatitel.
    Naposledy upravil ivka70 : 28.06.21 at 15:38 Dôvod: Oprava pojmu
    veronikasad ako samoplatitel, nie dobrovolne poistená ...
    ivka70 Ano, vdaka za korekciu.

    Zdravotna poistovna - ukoncenie studia v strede mesiaca a praca az od dalsieho mesiaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.