Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať bank.vypis v MRP

Dobrý deň..
Prosím Vás o radu kto účtuje v MRP PÚ..
Ako sa v tomto programe účtujú bank.vypisy? Keď nemám prístup do BÚ klienta.. teda dostanem výpis v papierovej forme.. v mrp sis tým neviem rady.. lebo som predtým pracovala v Kross..
Dakujeem veľmi pekne!
LuciaMrvova Jasne..ja mám navolene doklady..len v denníku mi ponúka iba ID..tak s zostala zaskocena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Manuálne zapíšeš účtovné prípade cez pridať nový doklad - znamienko plus
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    LuciaMrvova Prosím Ťa..v účtovnom denníku ?
    Žabinka doplním, v denníku..
    a ešte doplním, čo tak si trošku naštudovať manuál MRP..
    https://mrp.sk/stahovanie/manualy
    LuciaMrvova Alebo najskôr zadať v bankových výpisov apotom zaúčtovať v uct.denniku?
    LuciaMrvova Ja som si ho samozrejme pozrela..len tam je skôr návod na import bank.vypisov..
    Žabinka napr. úhrady faktúr na výpise účtuješ cez faktúry..
    Žabinka vklady/výbery účtuješ v denníku..
    bankové poplatky v denníku..
    LuciaMrvova Toto viem že faktúry ako sa uhrádzajú..
    LuciaMrvova Áno myslela som že v denníku.. ďakujem ale ešte jedna vec..nejak mi nejde do hlavy že v denníku mám predsa len možnosť typ dokladu ID..nemám si to potom zmeniť že BV??
    Žabinka doklad si zadáš podľa toho o aký doklad ide.. ak bankový, tak napr. Bv, ak pokladničný Ppd/Vpd, ak interný Iud..
    kn-alka V denníku si predsa ako doklad zadáš čo len chceš, jednoducho prepíšeš
    LuciaMrvova Áno už som na to konečne prišla..lebo ja využívam aj modul pokladnica..
    Ešte prosím..tie výpisy uctujete tak že..najprv výpis z mája BV č.1 mám..lebo sa začína.. a z toho výpisu položku po položke zvlášť? Dakujeeem
    llentikaa aj ja účtujem tak že zadám druh dokladu VBU01 a potom položka po položke..nič nerobím cez faktúry lebo ja faktúry nevystavujem..nakonci keď mám zaúčtované všetko si skontrolujem zostatok na zostave "banková kniha" dám konkrétny mesiac..a to si aj vytlačím a založím s bankovým výpisom.
    LuciaMrvova prosím .. a keď mám len taký zapís.. že jeden deň.. vklad na podnik. účet zo súkr. účtu konateľa.. tak to zaúčtujem do denníka... ako vklad zo súkr.. účtu 221/365 ale s akým dokladom nevieš poradiť? ID alebo BV ??? Diky
    LuciaMrvova Prosím Ťa ak tomu správne rozumiem..zauctujes v denníku BV1..a potom cez plusko robíš položku po položke? Dakujeeem
      zbaliť

    Ako zaúčtovať bank.vypis v MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.