Zavrieť

Porady

Školstvo - rozhodnutia

Vie mi prosím niekto poradiť ako mam postupovať v prípade, keď rodičia podali žiadosť o prijatie žiaka do ZŠ (jednalo sa o prestup), ja som vydala rozhodnutie, ale rodičia si ho neprevzali, lebo si to nakoniec rozmysleli. Zvažovala som postupovať tak, že musia napísať oficiálnu žiadosť o zrušenie pôvodnej žiadosť a ja vydám rozhodnutie o zrušení pôvodného rozhodnutia. Nikde sa neviem dopátrať, ako by som mala správne postupovať. Ďakujem vopred za akúkoľvek pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Zákon č. 245/2008 Z. z. školský zákon
    § 31


    (1) V priebehu plnenia povinnej školskej dochádzky v základnej škole môže žiak základnej školy na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu prestúpiť do inej základnej školy. O prestupe žiaka rozhoduje v rámci rozhodovania o prijatí34) riaditeľ základnej školy, do ktorej sa žiak hlási.


    (2) Ak riaditeľ základnej školy prijme žiaka podľa odseku 1, je povinný bez zbytočného odkladu zaslať kópiu rozhodnutia o jeho prijatí riaditeľovi základnej školy, z ktorej žiak prestupuje.

    Riaditeľ základnej školy, z ktorej žiak prestupuje, je povinný do piatich pracovných dní od doručenia kópie rozhodnutia, zaslať riaditeľovi základnej školy, do ktorej bol žiak prijatý, fotokópiu dokumentácie žiaka a túto zmenu nahlási do Centrálneho registra detí, žiakov a poslucháčov.
    Ak v tomto prípade obaja riaditelia škôl postupovali v súlade s vyššie uvedenými ustanoveniami a došlo k výkonu predmetného rozhodnutia (žiak plní školskú dochádzku v novej škole), nie je možné dané rozhodnutie jednoducho zrušiť.

    https://www.vsonline.sk/33/moze-riad...yHPL78avQxJS3/
    Naposledy upravil faro1 : 09.07.21 at 20:13

    Školstvo - rozhodnutia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.