Zavrieť

Porady

zdanenie elektronických služieb z Británie po 1.1.2021

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Neviem sa totiž rozhodnúť, ako správne postupovať z hľadiska DPH pri prijatých faktúrach z Británie. Od 1.1.2021 mi sem-tam prídu faktúry za elektronické služby. Keďže sú z Británie, neviem, či mám použiť samozdanenie a odpočet dane alebo či nemusím s tými faktúrami robiť nič. Nikde neviem nájsť k tomu konkrétne riešenie, tak vás prosím o radu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Z príkladu na portáli FS:
    Slovenský platiteľ prijal cezhraničnú službu od zahraničného dodávateľa z tretieho štátu. Keďže miesto dodania služieb voči zdaniteľnej osobe registrovanej pre daň a usadenej v tuzemsku, sa určí podľa § 15 ods.1 zákona o DPH, potom v zmysle § 69 ods. 3 zákona o DPH má povinnosť platiť daň tuzemský platiteľ. Samozdanenie služby prizná v daňovom priznaní a v kontrolnom výkaze v časti B1.

    Ide o klasické samozdanenie...

    https://podpora.financnasprava.sk/05...3%A1kona-o-DPH
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JanDov ďakujem za odpoveď. Čiže urobím klasické samozdanenie, že priznám daň a mám zároveň nárok aj na odpočítanie?Alebo nemám nárok na odpočítanie?
    tigy Z portálu FS:
    "Podmienkou vzniku práva na odpočítanie dane je, že platiteľ dane príjme tovar alebo službu na účely svojho podnikania ako platiteľ dane."

    Takže ak ide o služby, ktoré využívate pre účely svojho podnikania, máte právo na odpočet DPH.
    JanDov ďakujem krásne, už mi je to jasné
    JanDov Ešte ma nadlo, čo urobím , keď mi príde faktúra z tretej krajiny za služby a neuvádzajú tam iČ DPH? Napr.faktúry z USA? Vtedy nemám ako spraviť samozdanenie, keď neviem toto číslo a na tých faktúrach neuvádzajú ani reverse chrge a podobné podmienky zdanenia.
      zbaliť

    zdanenie elektronických služieb z Británie po 1.1.2021

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.