Zavrieť

Porady

Kontrola smerníc

Ahojte,

Práve si vypracovávam vnútrop. smernice a chcela som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s kontrolou vnútropodn. smerníc??

Stačí ak ich budem mať, alebo ich oni budú fakt čítať??

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    esprit je offline (nepripojený) esprit

    esprit
    Poznám prípady, kedy ich fakt čítali. Išlo konkrétne o smernicu o zaraďovaní a odpisovaní DHM. V smernici mali uvedené, že DHM sa zaradí v mesiaci nasledujúcom po mesiaci obstarania. Kúpili DHM v decembri 2002 a účtovník spravil ročný odpis DHM v roku 2002. Kontrola im ten odpis vyhodila z nákladov, lebo podľa smernice mal byť DHM zaradený až v januári 2003 a teda aj odpis sa mal uplatniť až v roku 2003.

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Niekde tu som čítala že smernice podľa Verlag Dashofer sú dobré. Ja ich tiež robím podľa toho. No dúfam, že to bude OK, keď ich budú chcieť vidieť ...

    Martinková je offline (nepripojený) Martinková

    Martinková
    Vera
    Niekde tu som čítala že smernice podľa Verlag Dashofer sú dobré. Ja ich tiež robím podľa toho. No dúfam, že to bude OK, keď ich budú chcieť vidieť ...
    Ja mam tiez vsetky smernice urobene podla Verlag Dashofer.
    Pekny den
    Betka

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    V-D. smernice v elektronickej podobe stali v lete 2004 cez 3 tis. Sk na dobierku!

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    baby,

    nemozete sem poskytnut niektora smernice o SF(tvorbe a pouziti) a stravovani zamestnancov. Nemam vobec sajnu, ako to ma vyzerat a sme mala firma na to, aby sme si ich kupovali od draheho Verlagu.
    prosim, prosim

    dakujem

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    no tie smernice nenajdem nikde inde ako vo verlag-dashofer?

    Pretoze nemam ani sajn co tam ma byt... a robim ucto pre malu sro, bez zamestnancov a s jedinym spolocnikom zaroven konatelom....

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    v predchadzajucom zamestnani nam kontrolovali smernice len nadriadene organy - teda KÚ atd. V podnikatelskej sfere som sa s tym zatial nestretla. Smernice robim podla zakona, nemam podla verlag dashofera. Ale ak si dobre spominam, stretla som sa so smernicami aj v poradcovi podnikatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.